STŘEDNÍ ŠKOLA A ZÁKLADNÍ ŠKOLA TIŠNOV
                                         příspěvková organizace
nám. Míru 22
666 25 Tišnov
telefon: 549 410 076, 549 410 077

SŠ a ZŠ Tišnov SŠ a ZŠ Tišnov SŠ a ZŠ Tišnov SŠ a ZŠ Tišnov SŠ a ZŠ Tišnov SŠ a ZŠ Tišnov

Archiv aktivit


2013/2014


Traktoršou Borovník 2014

V letošním roce jsme se stali spolupořadateli Traktoršou v Borovníku. Neděli 22. června jsme na Traktoršou předvedli naše "dvojče", vyráběli jsme buttony s fotografiemi a pomáhali pořadatelsky zabezpečovat celou akci. Byli jsme velmi potěšeni, že mezi vystavujícími i soutěžícími bylo spoustu našich absolventů i současných studentů. O tom, jaký zajímavý program pořadatelé představili se můžete přesvědčit ve fotogalerii.


Předání výučních listů absolventům učebních oborů

19. června proběhlo slavnostní předání výučních listů absolventům učebních oborů opravář zeměělských strojů, mechanik opravář motorových vozidel a provoz služeb. Absoventi se sešli v důstojných prostorách obřadní síně tišnovské radnice. Fotografie můžete shlédnout ve fotogalerii.


Projekt "Stavíme mosty"

Na konci roku studenti studijního oboru mechanizace a služby ověřili teoretické vědomosti z mechaniky v praxi prostřednictvím zajímavého projektu. Jejich úkolem bylo postavit ze špejlí most, který unese kilogramové závaží. Ve fotogalerii se můžete podívat na výsedky jejich snažení.


Ústní závěrečná učňovská zkouška - provoz služeb

Seriál ústních závěrečných zkoušek jsme zakončili v úterý 17. června ústní závěrečnou zkouškou děvčat oboru provoz služeb. Zkoušky provázela trocha nostalgie, protože tento ročník je posledním ročníkem tohoto oboru. Od příštího roku jej nahradí obor ošetřovatel. Viz fotogalerie.


Ústní závěrečná učňovská zkouška - mechanik opravář motorových vozidel

Pondělním ránem 16. června začal velmi důležitý den pro žáky 3.B. Tento den byl dnem jejich ústních závěrečných učňovských zkoušek. Po deváté hodině se 6 žáků mohlo těšit z úspěšně složených zkoušek (viz fotogalerie).


Ústní závěrečná učňovská zkouška - obor opravář zemědělských strojů

Po třech letech usilovné přípravy se 18 žáků z celkových 21 v oboru "opravář zemědělských strojů" podrobilo ústní části závěrečných učňovských zkoušek v areálu dílen školy v prostorách firmy BISO Schrattenecker. Všichni zúčastnění ve čtvrtek 12.června 2014 slavili úspěch - viz fotogalerie - Žáci, fotogalerie - Komise. Tito naši absolventi převezmou své výuční listy ve čtvrtek 19.června 2014 na tišnovské radnici.


Dobrodružný výlet 1.C

Dne 11.6.2014 pokračovala třída I.C v programu exkurzí výletem do zábavně – edukačního parku v Oslavanech, kde se studenti poutavou a velmi dobrodružnou formou dozvěděli něco o hornické problematice těžby černého uhlí, prohlédli si kulturní památku těžební věž , ale především protáhli těla a potrénovali mozkové závity. Celý program je veden formou interaktivní hry, kdy účastníci plní různé úkoly a pomocí získaných indicií postupují k cíli. Protože některé úkoly byly velmi náročné např. první cesta vedla přes lanové centrum do sopky a bludiště, byli  všichni včetně p. učitelky tak zabráni do jejich plnění , že úplně zapomněli pořídit obrazovou dokumentaci ( na lanech je opravdu zapotřebí všech končetin )…


Přehlídka závěrečných prací oboru Provoz služeb - Stolničení

V pondělí 9. června proběhla poslední část praktické zkoušky - stolničení. Díky vstřícnému přístupu pana Michala Kadlece se letošní ročník konal v Rock Star Café. Děvčata si připravila slavnostní tabule na různá témata. Návštěvníci mohli obdivovat tabule na téma Jezdecký večírek, Založení TV Nova, Podzimní slavnost, Egyptská tabule, Zahradní slavnost, Tropický ráj, Zásnuby, Farmářská slavnost. Na pódiu se představily s prazentací naše "akční ošetřovatelky ", vystoupily děti z DD Tišnov, zabubnoval Štěpán Jebáček. Martina Hájková a Saša Janková předvedly modelování marcipánových figurek, chlapci zase vyráběli oblíbené buttony. Fotografie ke stažení tady.


Exkurze třídy 2.E  do Podmitrova

Čtvrtek a pátek 29. a 30. května byly pro 2.E dny "velkého dobrodružství". Děvčata se vydala na dvoudenní exkurzi do DpS Mitrov. Kromě domova pro seniory děvčata navštívila zříceninu hradu Mitrov, obdivovala krásnou přírodu říčky Bobrůvky, podívala se ke studánce a do Podmitrova. Vzhledem k tomu, že našim výletnicím nepřálo počasí, zabavili se večer v ubytovně společenskými hrami. Fotografie jsou ve fotogalerii.


Exkurze třídy 1.A v úterý 3.června 2014 na pštrosí farmu

Žáci oboru Opravář zemědělských strojů v úterý vyrazili vlakem do Doubravice nad Svitavou, aby se seznámili s provozem farmy a chovem největších ptáků na světě. Viděli malá pštrosátka a dozvěděli se různé zajímavosti – např. čím je pštros nebezpečný, jak se liší emu africký od emu australského, jakou je schopen vyvinout rychlost v běhu, jestli je pravda, že pštros strká hlavu do písku, jestli je pravda, že se v jeho žaludku mohou najít diamanty. Jakou kvalitu má pštrosí maso, zjistili během ochutnávky. Někteří si domů odvezli i několik květin, protože tam funguje i zahradnictví, některé potěšil mluvící papoušek ara. Viz fotogalerie.


Exkurze třídy 1.A ve středu 4.června 2014 do Zetor Gallery Brno

Tentokrát si žáci 1.A vybrali za cíl Brno, kde nejprve byla krátká procházka Denisovými sady  ke Katedrále sv. Petra a Pavla, kolem divadla Husy na Provázku a Zelného trhu. Viděli také nejnovější brněnský mrakodrap A-Z Tower. Pak následoval nejzajímavější program dne – v Zetor Gallery v Brně – Líšni, kde strávili dost času, aby si mohli doslova osahat a vyzkoušet různé typy traktorů Zetor – od nejstarších až po ty nejnovější a nejmodernější. Působivé byly i panely s 3D efekty. Někteří žáci si odvezli suvenýry z Fan Shopu. Dále se přesunuli do jednoho z nejkrásnějších divadel -  do Mahenova divadla, kde mohli obdivovat žárovku amerického vynálezce Thomase Alvy Edisona a mimo jiné i sebe v nádherných zrcadlech.Viz foto.


Závěrečné učňovské zkoušky - praktická část

3. června pokračoval cyklus závěrečných učňovských zkoušek. Studenti oboru opravář zemědělských strojů a mechanik opravář motorových vozidel skládají závěrečné zkoušky podle jednotého zadání. Průběh praktických zkoušek bude průběžně dokumentován v následujících fotogaleriích:

Opravář zemědělských strojů

Provoz služeb

Mechanik opravář motorových vozidel.


Závěrečné učňovské zkoušky - písemná část

První červnové pondělní ráno bylo ve znaku velké nervozity. 38 studentů učebních oborů opravář zemědělských strojů, mechanik opravář motorových vozidel a provoz služeb zahájilo své závěrečné učňovské zkoušky písemnou částí. O důstojné, slavnostní ale i vypjaté atmosféře zkoušek se můžete přesvědčit ve fotogalerii.


Výlet třídy 1.E

Koncem května, přesněji 29. a 30. května studentky oboru ošetřovatel-ošetřovatelka podnikly dobrodružnou výpravu do divočiny. Jejich cílem bylo městečko Černá Hora se známým pivovarem a vesnice Býkovice s neméně známým stavením Porčův mlýn. Výletníci se seznámili s výrobou piva a podívali se jak se žilo na mlýně v minulosti. Účastníci výletu překonali spoustu překážek - zvláště strastiplná pětikilometrová cesta z Černé Hory do Býkovic jim dala zabrat :-). Druhý den se rozhodli pro poněkud civilizovanější prostředí jihomoravské Lednice. Na zámku se pokochali krásným prostředím, prošli se zámeckým parkem, obdivovali krásu lednického zámeckého skleníku. Pokud se chcete podívat alespoň na fotografiích na to, co výletníci zažili na vlastní kůži, podívejte se do fotogalerie Býkovice a Lednice.


Poslední vysvědčení studentů učňovských oborů

Poslední květnový den byl zároveň posledním školním dnem žáků oboru Provoz služeb, Mechanik opravář motorových vozidel a Opravář zemědělských strojů. Při předávání závěrečných vysvědčení děvčata a chlapci vzpomínali na školní život. Někteří z nich se rozhodli k dalšímu studiu, jiní nastupují do zaměstnání. Přejeme jim hodně štěstí a úspěchů v dalším životě. Průběh předání a poslední společné fotografie můžete shlédnout ve fotogalerii.


Předání maturitních vysvědčení úspěšným maturantům

V pondělí 26.5.2014 jsme předali maturitní vysvědčení absolventům dálkového a denního studia. Ve fotogalerii se můžete podívat na souhrn fotografií z letošních maturit.


Soutěž mladých zdravotníků v Brně

V pátek 23. května se v Brně konalo okresní kolo "Soutěže mladých zdravotníků". Děvčata z 1. ročníku učebního oboru Ošetřovatel-ošetřovatelka působila na soutěži v roli figurantek. Věrnost jimi nasimulovaných zranění, která soutěžící ošetřovali, můžete posoudit ve fotogalerii.


Brigáda na úklid letního kina

V úterý 20. května studentky prvního ročníku s třídní učitelkou Ilonou Šubertovou plnily zodpovědný úkol - připravit areál letního kina v Tišnově na letošní sezónu. Pracovní úsilí děvčat můžete zhodnotit na fotografiích, ketré během dopoledne obětavě pořídila Veronika Svobodová.


SŠ a ZŠ Tišnov navštívil hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek

22. května 2014 jsme v naší škole přivítali milou návštěvu - hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška. Pan hejtman si prohlédl školu a diskutoval se žáky a s vedením školy. Vzhledem k tomu, že právě probíhala maturitní zkouška z ruského jazyka, navštívil také zkušební místnost. Maturantům popřál hodně štěstí.


Maturitní zkoušky 2014

V týdnu od 19. do 22.května v naší škole proběhly ústní maturitní zkoušky nástavbového studia. Fotografie ze zkoušek studentů dálkového studia najdete ve fotogalerii.


Terezínská tryzna 2014

V neděli 18. května 2014 se žáci naší školy zúčastnili Terezínské tryzny 2014. Po slavnostním shromáždění na Národním hřbitově před Malou pevností si účastníci akce prohlédli Památník Terezín. Fotografie můžete shlédnout ve fotogalerii.


Maturitní tablo

Tradiční maturitní tablo pojali maturanti denního nástavbového studia v country stylu.


Exkurze v "Chovánku"

13. května se děvčata z prvního ročníku učebního oboru Ošetřovatel-ošetřovatelka mohla seznámit s brněnským zařízením Chovánek. Na děvčata zapůsobilo prostředí zařízení a osudy dětí umístěných v Chovánku. Děvčata si uvědomila, že práce v tomto zařízení je krásná, ale zároveň náročná. Vzhledem k zachování anonymity dětí nemohla děvčata pořizovat fotodokumentaci během exkurze, proto se alespoň vyfotografovala před vchodem do budovy.


Celostátní odborná soutěž žáků oboru "Opravář zemědělských strojů

6.a 7. května naši školu reprezentoval v celostátní soutěži žáků oboru opravář zemědělských strojů v Soběslavi student třídy 3. A Miloš Alexa. Soutěž se skládá z teoretické a praktické části. Soutěžící prokazují dovednosti ve svařování, kování, obrábění, opravách motorů,  absolvují test z pravidel silničního povozu, technologie oprav, zemědělských strojů a zařízení a poznávací test.  Soutěž je součástí přehlídky odborných dovedností české ručičky. Jsme rádi, že Miloš prokázal velmi dobré znalosti a dovednosti a v celkovém pořadí se umístil na nádherném třetím místě (výsledková listina). Blahopřejeme. Fotografie k prohlédnutí tady.


"Poslední zvonění"

Rok se s rokem sešel a opět je tady den, kdy se s námi loučí naši maturanti. Letos jejich poslední školní den připadl na 30. duben. Po škole, a potom i po Tišnově, se proháněla banda "pralidí", kteří byli nápadně podobní některým z našich žáků.  Nám nezbývá, než jim držet pěsti, aby u "zkoušky z  dospělosti " uspěli. První zkoušky je čekají hned 2.května a v následujícím týdnu poté. Takže: "Milí maturanti- zlomte vaz".


Výprava za uměním  třídy 2.E

22. a 23.4. 2014 jsme se vydali po stopách umění v Tišnově a jeho okolí. Nejprve jsme navštívili Muzeum města Tišnova v Müllerově domě a seznámili jsme se s přírodou a historií Tišnova, na panelech jsme hledali odpovědi na různé otázky na kartičkách, a protože jsme všechny odpovědi nenašli, museli jsme vzít na pomoc i pana průvodce. Když jsme vše vyřešili, přesunuli jsme se do galerie Jamborův dům, kde jsme si prohlédli krásné obrazy Josefa Jambora a seznámili jsme se s jeho životem a tvorbou.

Následující den jsme se vypravili do Předklášteří a obdivovali jsme nádherný klášter Porta coeli (brána nebes) a jarní výstavu v Podhoráckém muzeu.

Poděkování patří všem ochotným zaměstnancům muzeí a galerie, kteří ochotně odpovídali na naše dotazy a také našim fotografkám za přiložené fotografie


Turnaj ve florbale "O putovní pohár ředitele školy"

16. dubna 2014 se konal 2. ročník turnaje ve florbalu" O putovní pohár ředitele školy". Studenti sledovali urputné boje mezi jednotlivými třídami střední a základní školy. Bylo zajímavé sledovat družstvo žáků naší základní školy, které se snažilo statečně zdolat mnohem starší a urostlejší spolužáky ze střední školy. Nakonec si pohár odnesli reprezentanti ze spojeného družstva tříd 1.C, 2.C, 3.C, druhé místo patřilo třídě 2.A a třetí bylo družstvo 1.A. Fotografie jsou ve fotogalerii.


Soutěž " První pomoc"

15. dubna se děvčata z oboru "Ošetřovatel, ošetřovatelka" podílela aktivně na soutěži pro děti základních škol z oblasti poskytování první pomoci. Naši studenti tentokrát nebyli soutěžícími, ale asistenty a hlavně figuranty. Ve fotogalerii můžete posoudit, jak byla jecjich naaranžovaná zranění blízká skutečnosti.


Soutěž  "Zlatý pohár Linde"

Duben patří soutěži  "Zlatý pohár Linde" ve Frýdku-Místku. Letošní ročník soutěže se konal 15. a 16. dubna  2014. Naši školu reprezentovali Pavel Berka,  Miloš Alexa a Aleš Borkovec. Pavel Berka se umístil na 1. místě v teoretické části soutěže metody 135. V praktické části byl jedenáctý z celkového počtu 48 účastníků. Ani další dva reprezentanti se mezi soutěžícími neztratili. Fotografie jsou v galerii.


Maturita je zase tady ( jako ostatně každý rok)

Dubnové předvelikonoční úterý bylo výzmaným dnem pro letošní maturanty. 15. dubna proběhla první část profilové maturitní zkoušky studentů denního a dálkového studia oboru Podnikání - písemná maturitní zkouška z Účetnictví. Fotografie jsou v galerii.


Soutěže odborných znalostí a dovedností oboru Mechanik opravář motorových vozidel

Jaro začalo a s ním i odborné soutěže žáků. Studenti oboru mechanik opravář motorových vozidel se zúčastnili soutěže Automechanik Junior (Martin Vejpustek) a Automobileum ( Ondřej Starý a David Burian).


Třetí část programu pro žáky ZŠ

Bližší informace na stránkách projektu.


Techagro

Ve středu 2. dubna 2014 se studenti opravárenských oborů zúčastnili exkurze na výstavu zemědělské techniky na brněnském výstavišti. Studenti se měli možnost seznámit s nejnovější zemědělskou technikou. Zajímavá byla hodinová komentovaná prohlídka stánku firmy Biso Schrattenecker.


Evropský parlament

27. března zavítala do naší školy milá návštěva - poslanec Evropského parlamentu Ing. Jaromír Kohlíček. Studenti nástavbového studia  a 3.C měli možnost vyslechnout přednášku na téma Evropský parlament. Pan poslanec se nezabýval pouze současnou situací v Parlamentu a způsobem jeho fungování, ale také historií a současností naší vlasti. Někteří ze studentů měli možnost získat za svoji aktivitu malou odměnu. Fotografie z akce jsou ve fotogalerii.


Trestní odpovědnost

27. března 2014 měli možnost žákyně 1.E diskutovat s příslušníky Policie ČR na téma "Trestní odpovědnost". Žáci se dozvěděli nové informace a měli možnost se zeptat na věci, které je zajímaly. Fotografie z akce jsou ve fotogalerii.


Jeden svět na školách

Ve čtvrtek 22. března jsme se zúčastnili projekce filmu "Viva Cuba Libre – rapová vzpoura" režiséra Jesseho Aceveda v rámci celostátního festivalu dokumentárních filmů Jeden svět. Film pojednává o opravdovém  životě na Kubě a statečnosti mladých lidí, kteří tam žijí. Velmi silným zážitkem pro nás byla následující beseda s obyvatelem Kuby a jeho poutavé vyprávění o současné situaci z pohledu obyčejného člověka. Věci, které my tady u nás považujeme za samozřejmé, jsou pro něho vzácné.


Další setkání s rodilými mluvčími anglického jazyka

Stejně jako loni tak i letos zavítali na naši školu rodilí mluvčí z USA, aby ukázali studentům, že to co se v hodinách naučí není jen suchá teorie. Většina z nich si uvědomila, že studium jazyka je zábavné a užitečné. Po počátečních rozpacích byli téměř všichni schopni s našimi hosty konverzovat a klást jim otázky. Ve všech třech třídách tři vyučovací hodiny rychle uběhly a možná poprvé během studia si každý ze studentů přál, aby hodina byla delší. Doufáme, motivace ke studiu vydrží všem co nejdéle a že se příští rok budeme moci s Američany opět setkat. Atmosféra setkání je zachycena ve fotogalerii.


Začala jarní sportovní sezóna

S probouzejícím se jarem začala letošní sportovní sezóna. Řadu sportovních klání, jichž se máme v plánu zúčastnit, jsme zahájili 26. února futsalovým turnajem, ve kterém jsme vybojovali 4. místo. Hned následující týden jsme se umístili na 5. místě ve florbalu. Studentům blahopřejeme ke krásnému umístění v obou turnajích a paním učitelkám Vlaďce Černochové a Janě Bártlové děkujeme za přípravu sportovních družstev. Fotografie z florbalového turnaje si můžete prohlédnout ve fotogalerii.


Divadlo nekouše

O tom že divadlo nekouše nás přijeli přesvědčit první březnové pondělí herci Divadélka pro školy v Hradci Králové. Během více než hodiny jsme se poutavou a hlavně zábavnou formou seznámili se základními divadelními žánry a nejvýznamnějšími autory divadelních her. Herci zapojili do realizace svého vystoupení také některé naše spolužáky a spolužačky. Fotografie z vystoupení můžete vidět ve fotogalerii. Část přestavení je zachycena ve dvou videoukázkách (balet 1, balet 2).


Návštěva Moravské galerie Brno

Ve čtvrtek 27. února se studenti nástavbového studia vydali do Brna. Během dopoledne si prohlédli Místodržitelský palác, kde sídlí Moravská galerie. Hlavním tématem prohlídky a posléze i inetraktivního programu bylo téma "Umění od gotiky po 19. století". Děvčata a chlapci zábavnou formou získali nové poznatky o jednotlivých uměleckých stylech. Nově nabyté vědomosti uplatnili při tvorbě koláže. Výsledek jejich práce se jim tak líbil, že si ho odvezli do školy a umístili na chodbě školy. Fotografie z akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii.


Zrození stroje

Poslední dny před jarními prázdninami patřily dětem ze základních škol. Od 12. do 14. února přijelo do naší školy 200 dětí ze spolupracujících základních škol, aby se zúčastnili další části projektu "Zrození stroje". Děvčata a chlapci se na třech pracovištích věnovali těmto aktivitám: měření součásti a tvorba výkresu součásti, rozpohybování virtuálního robota a chemickým pokusům. Fotografie z akce můžete shlédnout ve fotogalerii školy nebo na skolatisnov.rajce.idnes.cz.


Exkurze do závodu Hyundai Nošovice a pivovaru Radegast

11. února 2014 jsme se zúčastnili "dobrodružné" výpravy na sever naší republiky. Cílem naší cesty byla obec Nošovice kousek od Frýdku- Místku a především v ní se nacházející automobilka Hyundai. Tento závod byl otevřen v roce 2006 a je považován odbornou veřejností za nejmodernější automobilku v Evropě. Poté, co jsme si prohlédli jednotlivé provozy a vyslechli zasvědcený výklad průvodce jsme se přesunuli do pivovaru Radegast abychom se dozvěděli něco zajímavého o výrobě piva. Ve fotogalerii máme několik fotografií z krásně prožitého dne.


O drogách trochu jinak

V úterý 4. února zavítala do 1.E milá návštěva - Mgr. Lenka Cupalová z PPP Brno s intreraktivním programem o drogách. Studenti popsali zážitky z akce takto: "Třída byla rozdělena do skupin, které si vylosovaly druh návykové látky. Členové skupin odpovídali na jednotlivé otázky týkající se dané látky a poté společně porbírali její vliv na člověka a na jeho okolí. Na závěr měl každý možnost vyjádřit své pocity a zkušenosti." Tvořivou atmosféru dne můžete posoudit prostřednictvím fotografií ve fotogalerii.


Seminář firmy Biso Schrattenecker

3. a 4. února 2014 se uskutečnil další seminář firmy Biso Schrattenecker pro zaměstnance a  žáky školy. Účastníci semináře měli možnost získat informace o novinkách z oblasti zemědělské techniky.


Soutěž "MD-dal 2014"

Celostátní soutěže v účetnictví "MD-Dal 2014", kterou organizovala Soukromá vysoká škola ekonomická Znojmo ve spolupráci se vzdělávacím střediskem Ing. Pavel Štohl, s.r.o. v pondělí a úterý 2á. a 29. ledna 2014, se za naši střední školu zúčastnil Marek Hruška, student 2.F z oboru Podnikání. První den se účtovalo od 13 do 17 hodin. Druhý den proběhl 90ti minutový elektronický teoretický znalostní test v počítačových učebnách. Foto viz fotogalerie.


Zemědělský ples

Začátek roku 2014 byl věnován přípravě největší kulturní akce roku. Veškeré snažení studentů a zaměstnanců školy vyvrcholilo v pátek 24. ledna 2014, kdy se konal v tišnovské sokolovně Zemědělský ples. Ples zahájil ředitel školy Ing. Rudolf Mašek, poté následovalo předtančení studentů střední školy. V galerii se můžete podívat na fotografie a video (a tady) z nácviku předtančení. Během večera jsme mohli shlédnout sambu sourozenců Horváthových nebo irské tance taneční skupiny Éirigh. K tanci a poslechu hrála Bystřická kapela. Návštěvníci plesu mohi zkusit štěstí v bohaté tombole. Velké poděkování patří všem studentům a zaměstnancům, kteří se podíleli na zdárném průběhu večera. Fotografie z vydařené akce můžete shlédnout ve fotogalerii. Video ze zahájení plesu a předatnčení je tady.


Filmové představení Rivalové

Poslední školní den tohoto roku byl již tradičně věnován vánočním besídkám jednotlivých tříd. V devět hodin jsme se všichni přesunuli do tišnovského kina Svratka, kde jsme shlédli film Rivalové. Studenti sledovali se zatajeným dechem příběh Niky Laudy a Jamese Hunta, jejich soupeření, životní výhry a prohry. Na dvě hodiny se přesunuli do světa závodů F1.  Děvčata obdivovala mužské hrdiny filmu, chlapci zase technické zajímavosti F1. Autentičnost závodního prostředí byla umocněna moderním, technicky dokonalým vybavením nově rekonstruovaného kina.


Reportáž Tišnovské televize z naší školy

Tišnovská televize natočila reportáž o charitativních projektech, o kterých se naše škola zapojila a uveřejnila je ve svém prosincovém vydání (19.12.2013).


Výstava Betlémů v Předklášteří

Ve středu 18. prosince navštívila děvčata obru Provoz služeb výstavu Betlémů v Předklášteří. Některé exponáty a slavnostní předvánoční atmosféra  výstavy je zachycena ve fotogalerii.


Školení New Holland

16. a 17. prosince 2013 se učitelé odborného výcviku a vybraní studenti školy zúčastnili školení firmy Biso Schrattenecker. Hlavním tématem školení byla nejnovější technika firmy New Holland. Teoretický výklad týkající se činnosti jednotlivých částí traktoru byl prokládán zajímavými praktickými ukázkami, na kterých se podíleli i frekventanti semináře. Fotografie ze semináře jsou ke shlédnutí ve fotogalerii.


Charitativní předvánoční jarmark

Předposlední předvánoční týden je již tradičně věnován charitativnímu jarmarku, jehož výtěžek věnujeme projektu Adopce na dálku. Ani letošní rok nebyl výjimkou. Ve středu 11. prosince jsme se v pravé poledne sešli na školním dvoře, abychom zahájili charitativní jarmark. Potom jsme měli možnost zakoupit si některý z výrobků našich žáků a jejich rodičů, posedět v kavárničce, ochutnat báječné bramboráky, ozdobit si perníček, nechat si vyložit budoucnost, navštívit "jedovou chýši" a tam si udělat letecký průkaz na koště, vyfotografovat se, zatancovat si nebo se posilnit párkem v rohlíku, bábovkou, dortíkem, cukrovím nebo koláčky. Po tak náročném dni některým přišla vhod i osvěžující masáž. Průběh dne zaznamenala na fotografie reportérka Verča.


Oděv jako umělecké dílo

V úterý 10. prosince vyrazila děvčata z oboru provoz služeb společně s paní učitelkou Štěpánkovou do Brna do Umělecko-průmyslového muzea na výstavu Oděvní silueta v současné módě. Děvčata si prohlédla vystavené modely a pod vedením odbornice prošla programem připraveným k této výstavě s názvem "Oděv jako umělecké dílo". Vystavené modely studentky natolik zaujaly, že se rozhodly z této akce pořídit několik fotografií.


Mikulášská nadílka

5. prosince připravili studenti 3.A pro všechny žáky školy Mikulášskou nadílku. Role čertů nebylo těžké obsadit (některým aktérům byla tato role předurčena a cítili se v ní jako doma) a Mikuláš se také našel. Na roli anděla musel klucii uspořádat konkurz, ve kterém zvítězila Verča Svobodová z 1.E (budoucí ošetřovatelka) :-). Jejich putování školou mělo velký úspěch - zvláště tehdy, když začali v pytlích odnášet do pekla některé učitele. Na konci dne byli všichni ve škole černí od uhlí, navonění od čertovské voňavky, rozesmátí, rozdovádění a hlavně se těšící se na slíbenou netradiční nadílku - film Rivalové. V pohotovosti byla během dne také "zuřivá" reportérka Hanka, která z nadílky pořídila fotoreportáž.


Exkurze do knihovny

Ve čtvrtek 5. prosince 2013 navštívili studenti 3. ročníku oboru opravář zemědělských strojů Městskou knihovnu v Tišnově. Chlapci vyslechli povídání o fungování knihovny a potom si prohlédli prostory nové knihovny. Některé tituly naše studenty zvláště zaujaly. Fotodokumentace zajímavé akce se ujal Pavel Berka.


Den otevřených dveří

Ve středu 4. prosince si měli možnost návštěvníci Tišnova prohlédnout (letos už podruhé) prostory naší školy. Během dne jsme ve škole uvítali několik desítek návštěvníků, většinou vážných zájemců o studium na SŠ a ZŠ Tišnov. Popovídat si a prohlédnout si školu přišli také někteří absolventi a bývalí zaměstnanci školy. Fotoreportérky Pavlína a Hanka vyfotily několik momentek, které dokumentují atmosféru dne.


Netradiční Den otevřených dveří

Každý rok se v prosinci koná Den otevřených dveří. V letošním roce můžete naši školu navštívit hned dvakrát. První Den otevřených dveří jsme spojili s Adventní trhovou slavností, ketrou pořádá MěÚ Tišnov na náměstí před radnicí. V neděli 1. prosince se v 10 hodin otevřely brány školy široké veřejnosti. Během dne si desítky lidí prohlédly prostory školy a areál odborného výcviku. Potěšilo nás, že si cestu na naši škou našli nejen zájemci o studium, ale i absoventi školy, bývalí zaměstnanci a také lidé z širokého okolí. Lidé si mohli zakoupit výrobky dětí ze základní i střední školy, nechat si udělat button s vlastní fotografií, vyzkoušet si test osobnosti nebo autoškoly, složit origami nebo vyzkoušet další aktivity. Na všechny čekalo ve školní jídelně malé občerstvení. Poděkování patří všem zaměstanacům a žákům, kteří se během dne hostům věnovali. Atmosféru této zdařilé akce jsme zaznamenali ve fotogalerii.


Raut MŠ U Humpolky

Ve čtvrtek 21. listopadu 2013 slavila Mateřská škola U Humpolky 40. výročí založení školy a dokončení rekostrukce. Děvčata z oboru Provoz služeb pod vedením p. učitelky I. Šubertové připravila pro hosty občerstvení formou rautu. Fotografie z akce jsou ke zhlédnutí ve fotogalerii.


Veletrh středních škol 2013

22. a 23. listopadu jsme měli možnost představit vzdělávací nabídku školy na Veletrhu SŠ na brněnském výstavišti. Naši školu reprezentovali studenti 1.F - Petr Kolář a Martina Hájková a studenti 3.C - Vojtěch Divácký, Milan Pohůnek a Štěpán Jebáček pod vedením Mgr. Jitky Alexové, Bc. Františka Alexy, Ing. Rudolfa Maška, Ireny Hamákové, Ing. Martiny Prorokové a Ing. Miroslava Jaška. Štěpán na stánku školy představil veřejnosti vlastnoručně renovovaný motocykl Manet M 90. Ve fotogalerii můžete vidět několik fotografií z této zdařilé akce.


Madagaskar - příběh pradávné Lemurie

Páteční dopoledne 22. listopadu  strávili studenti nástavbového studia 1.F- Podnikání  a 3.C - Mechanizace a služby v sále Břetislava Bakaly v Brně, kde shlédli film Madagaskar-příběh pradávné Lemurie. Tento film je součástí největšího vzdělávacího projektu v České republice Planeta Země 3000. Studenti využili cestu do Brna k prohlídce města spojenou s výkladem průvodkyně, kterou byla už tradičně Mgr. Věra Parmová. Paní Parmové děkujeme. Fotografie si můžete prohlédnout ve fotogalerii.


Festival vzdělávání Žďár nad Sázavou

Tým naších studentů ( Patrik Pohůnek, Milan Pohůnek, Aneta Urbánková) pod vedením p. učitelky Ireny Štěpánkové a p. ředitele Ing. Rudolfa Maška představil 14. listopadu 2013 nabídku studijních programů naší školy na Festivalu vzdělávání ve Žďáru nad Sázavou. Během náročného dne studenti podávali informace zájemcům a zároveň získávali cenné zkušenosti, které jim umožní prezentovat nejenom školu, ale i výsledky své práce.


Zájmy chráněné trestním zákonem

Ve čtvrtek 14. listopadu se studenti 1. A a 1.E zúčastnili programu "Zájmy chráněné trestním zákonem". Lektorem programu je Mgr. Lenka Cupalová z PPP Brno.


Příběhy bezpráví

14. listopadu se škola zapojila do projektu "Příběhy bezpráví". Z nabízených témat jsme si vybrali téma 2. světová válka a holocaust. Studenti prvního ročníku nástavbového studia a studentky třetího ročníku oboru provoz služeb se zúčastnili v rámci projektu besedy , následné diskuze a promítání filmu. Fotografie si můžete prohlédnout ve fotogalerii.