STŘEDNÍ ŠKOLA A ZÁKLADNÍ ŠKOLA TIŠNOV
                                         příspěvková organizace
nám. Míru 22
666 25 Tišnov
telefon: 549 410 076, 549 410 077

SŠ a ZŠ Tišnov SŠ a ZŠ Tišnov SŠ a ZŠ Tišnov SŠ a ZŠ Tišnov SŠ a ZŠ Tišnov SŠ a ZŠ Tišnov

Stalo se ve školním roce 2014/2015


Sportovní den

Čtvrteční dopoledne (25. června) jsme strávili na hřišti v Železném. Přijeli tam za námi pánové z POlicie ČR a Hasiči z Tišnova, aby presentovali svoji práci. Žáky zaujalo jejich povídání a  hlavně ukázky jejich výzbroje a výstroje. Někteří si dokonce vyzkoušeli nasazování pout nebo pohyb ve speciálním obleku. Fotografie zdařilého dne jsou ve fotogalerii.


Branný den

Středa 24. června patřila již tradičnímu "Brannému závodu". Na pěti stanovištích žáci naší základní i střední školy prověřili svou paměť, postřeh, čich a své znalosti z přírodopisu a zdravotní nauky. Fotografie z akce jsou v galerii.


Traktoršou Borovník

V neděli 21. června jsme prezentovali nabídku naší školy v Borovníku v rámci Traktoršou. Naši učitelé a studenti vykonávali pořadatelskou službu, vyráběli odznaky s fotografií, prováděli měření tlaku, teploty zájemcům. Velký úspěch měla ukázka našeho "dvojčete", které se pyšní novým lakem a polepy. Rozsáhlá fotodokumetace dne je ve fotogalerii. Stánek jsme sdíleli společně se spolupracující firmou Biso Schrattenecker.


Beseda  na téma "Drogy a trestní odpovědnost"

Ve čtvrtek 4. června přišla mezi studenty 1. ročníků por Mgr. Zdeňka Procházková z Policie ČR, aby besedovala se žáky o problematice návykových látek. Žáci se dozvěděli nové informace,  podělili se o vlastní zážitky, zapojili se do živé diskuze. Fotografie jsou v galerii.


Naše autoškola se pyšní novým přírůstkem

1. června předali zástupci firmy naší škole nákladní automobil IVECO, které budou sloužit k výuce řízení motorových vozidel skupiny C v naší autoškole. Nový vůz se může pochlubit moderním  vybavením, které bude sloužit žákům naší školy. Fotografie jsou v galerii


 

Závěrečné učňovské zkoušky 2015 byly odstartovány písemnou částí

1. červen je už tradičně významným dnem pro studenty končících ročníků učebních oborů. V tento den skládají písemnou část závěrečné učňovské zkoušky. V letošním roce skládají kromě patnácti opravářů zemědělských strojů závěrečné zkoušky i  11 ošetřovatelek a 3 úspěšní absolventi profesních kvalifikačních zkoušek oboru opravář zemědělských strojů. Přejeme jim hodně úspěchů. Fotografie jsou ve fotogalerii.


Zemědělské muzeum Čáslav podruhé

Ve čtvrtek 14. 5. absolvovala druhá skupina studentů (žáci 2.A a žáci naší základní školy) exkurzi do Muzea zemědělské techniky v Čáslavi. Akci jsme zakončili netradičně - nedobrovolným piknikem na dálnici kvůli nehodě kamionů. Fotografie jsou tady.


Zemědělské muzeum Čáslav

Ve středu 6. květka podniklu studenti technických oborů výpravu do Zemědělského muzea v Čáslavi. Během dvouhodinové prohlídky se měli možnost seznámit s historií i současností zemědělské techniky, která se používala v České republice. Vášnový fotoreportér Lukáš pořídil spoustu fotografií, které můžete shlédnout v galerii.


Veletrh dopravní bezpečnosti

Úterý 5. května se naši studenti zúčastnili veletrhu dopravní bezpečnosti v Brně. Během dopoledne mohli vidět ukázky požární  techniky, práce Policie ČR, kynologů a hasičů. Ani ukázky z práce Záchranné služby nezůstaly bez patřičné odezvy. Fotografie jsou tady.


"Zemědělská sekce" školy vyrazila do brněnského Zetoru

5. května se rozhodli hoši z prvního ročníku oboru opravář zemědělských strojů avštívit muzeum Zetor v Brně. Během dopoledne se budoucí opraváři dozvěděli něco z historie tradičního výrobce traktorů z Brna, obdivovali novinky i historické stroje. Někteří z nich poznali mezi exponáty stroje, které mají doma. Vzhledem k tomu, že se jedná o kluky, kteří mají nebývalý zájem o studovaný obor, ocenili možnost si pořádně prohlédnout exponáty i zevnitř. Richard pořídil během dne několik fotografií.


Tajný výlet ošetřovatelek

Minulý týden jsme se dozvěděli dvě důležité informace: 1. tento týden budou maturity 2. ve škole nás nechtějí :-D. Konečně dobrá zpráva! Vzápětí přišla ještě další  - v pondělí 4. května pro nás paní učitelky Alexová a Břenková připravily tajný výlet. Marně jsme se pokoušeli zjistit cíl naší výpravy, obě organizátorky mlčely jako hrob. Místy jsme získali dojem, že ani ony samy nevědí kam zamíříme. Výlet obestřený tajemstvím spolu s občasnými poznámkami ostatních pedagogů typu: " výlet s Alexovou a Břenkovou? To bych si vzala velkou svačinu!" nebo " Znám zkratky paní učitelky... do pátku možná dorazíte..." v nás probudily zájem o výsledek a průběh celé akce. Takže ráno 4. května jsme plni očekávání stáli s jízdenkou za 27,- Kč na tišnovském nádraží. Vlakem jsme se přesunuli do České - to už někteří z nás tušili, kam zamíříme, a potom jsme autobusem dojeli do Vranova u Brna Jak prohlásil pan řidič: "Tolik holek tento autobus ještě nevezl" . Nebýt husté mlhy  viděli bychom ve Vranově dřevěnou plastiku Nekonečno a  poutní kostel. Takto jsme se vydali v mlze lesem po červené turistické značce kolem lesní školky k Lelkovadlu, kde jsme se "odlelkovali". Pak nás čekal velmi zajímavý úsek místy připomínající vysokohorskou tůru. Za občasných výkřiků "už nikdy", "to si dělají srandu", "maminko pomoc"  apod jsme se dostali až k rozhledně Babí lom. Za pěkného počasí bychom odtud mohli vidět i Alpy. Takto jsme se podívali na vršky okolních nejbližších stromů, posvačili jsme, odpočinuli si a hurá dolů do údolí. No, hurá to moc nebylo, protože paní učitelky nezklamaly, a tak jsme chvilku bloudili jejich zkratkami, abychom konečně dorazili do cíle - Lelekovic. Tam nás čekaly špekáčky na opečení, kávička a čajíček- prostě krásná tečka nakonec. Po krátkém odpočinku jsme se vlakem vydali do Tišnova. Na fotografiích můžete obdivovat naši kondici a odvahu.


Exkurze ošetřovatelek na Kociánku

Ve středu 15. dubna se žáci oboru ošetřovatel/ošetřovatelka zúčastnili exkurze na brněnskou Kociánku. Postřehy žáků si můžete přečíst v článku, který žákyně sestavily po návratu do školy. Barbora pořídila během akce několik fotografií. Další fotografie jsou tady.


Pohár ředitele školy

1. dubna 2015 byl ve znamení aprílových taškařic a nachytávek, ale také sportovních aktivit. Uskutečnil se třetí ročník turnaje tříd ve florbale. Diváci mohli během dne vidět líté boje mezi družstvy jednotlivých tříd. Sportovní týmy sestavené ze žáků školy zvolily k dosažení vítězství různé strategie. Prvňáci nominovali, zřejmě pro zmatení nepřítele, do týmu 2 dívky z 1.E, druháci se rozhodli pro stejný sestřih vlasů, nástavbáři sestavili družstvo na poslední chvíli a gentlemansky přenechali vítězství mladším spolužákům :-D. Ani ostatní nezůstali pozadu a snažili se ovlivnit výsledek utkání vlastním šarmem, přízní publika nebo verbálními prostředky.  Nakonec zvítězili "céčkaři", druzí byli druháci a třetí třeťáci. Fotografie jsou ve fotogalerii.


Jeden svět

31. března se žáci některých tříd zúčastnili projekce filmu v rámci festivalu dokumentárních filmů Jeden svět. Po dlouhém vybírání si nakonec žáci z pestré nabídky vybrali film Putinovy děti. který pojednával o životě homosexuálů v současném Rusku. Žáky zaujala rovněž beseda po ukončení filmu.


Turnaj středních škol ve futsale - krajské kolo

Vítězstvím v okresním kole ve futsalu si naši sportovci zajistili postup do krajského kola. To se konalo 12. 3. 2015 v Brně. Naše družstvo skončilo na 5. místě. Fotografie jsou ve fotogalerii.


Sbírka "Život dětem"

Ošetřovatelky z 1. ročníku se zapojily do celostátní sbírky "Život dětem". Výtěžek sbírky bude sloužit na pomoc při léčbě chlapce Michala. POděkování patří všem, kteří přispěli do sbírky zakoupením náramku nebo srdíčka.


Exkurze ošetřovatelek do Nemocnice Blansko a Senior centra v Blansku

Ve čtvrtek 12.3.2015 se děvčata 3. ročníku oboru ošetřovatel/ka vydyla do Blanska. Nejprve navštívila nové centrum pro seniory. Děvčatům se velice líbilo prostředí centra (viz fotogalerie). Poté je čekala exkurze do blanenské nemocnice. V nemocnici se děvčata seznámila s provozem některých ambulancí a oddělení. 


Seminář  "Stroje pro předseťovou úpravu půdy a setí"

Začínají polní práce a naši žáci a učitelé se zúčastnili semináře firmy Biso Schrattenecker, jehož tématem byly  novinky v oblasti setí a přípravou půdy před setím. Fotografie ze semináře jsou tady.


Zájezd do Mladé Boleslavi

4. a 5. března vyrazili studenti střední školy na zájezd do závodu Škoda Auto a.s do Mladé Boleslavi. Žáci se podívali do muzea, výrobního podniku i do zákaznického centra. Zájezd se konal v rámci realizace projektu "Podpora přírovědného a technického vzdělávání" a spolu s námi se zájezdu zúčastnili i žáci ZŠ Lomnice a ZŠ Smíškova Tišnov. Fotografie jsou ve fotogalerii.


Jak jste to myslel, pane Shakespeare?

3. března 2015 jsme se pobavili a zároveň poučili na téma "Život a dílo W. Shakespeara" při představení Divadélka pro školy z Hradce Králové "Jak jste to myslel pane Shakespeare". Během představení herci představili několik her známého spisovatele. Ve fotogalerii je několik fotografií z představení a videa (1, 2 , 3, 4) z představení.


Turnaj ve futsale

Středa 18. února byla ve znamení sportu. Naši odvážní borci se podníceni motivací paní učitelek Bártlové a Černochové rozhodli dosáhlnout co najlepšího umístění ve futsale. Vítězství a postup do dalšího kola nikdo nečekal. Poslední zápas byl náročný a naši chlapci vyhráli nad Gymnáziem Tišnov 6:3, čímž si zajistili vítězství. Nově přidávám fotografie z turnaje.


Školení na traktory řady T4 a T5

V pondělí a úterý 16. a 17. února se studenti oboru opravář zemědělských strojů a učitelé odborného výcviku zúčastnili školení firmy Biso Schrattenecker, které se týkalo novinek z oblasti zemědělské techniky, konkrétně traktorů New Holland řady T4 a T5. Kromě spousty zážitků si odnesli frekventanti semináře cenný studijní materiál, připravený speciálně pro tento seminář.  Po absolvování školení obdrželi účastníci certifikát o absolvování semináře. Děkujeme zaměstnancům firmy Biso za vstřícný přístup při organizaci vzdělávání. 


Zemědělský ples 2015

Letošní Zemědělský ples proběhl 13. února a byl ve znamení valentýnských oslav. Pánové mohli svým dámám koupi. března t srdíčko, které vyráběli děti z naší základní školy, paní učitelka Břenková připravila romantickou valentýnskou výzdobu sálu. O nácvik letošního předtančení se postarala paní učitelka Skočíková s panem učitelem Maškem. Vzápětí po ukončení tance nás jeden z našich žáků překvapil romantickým vyznáním lásky své přítelkyni a žádostí o ruku. Takto romanticky naladěni jsme mohli obdivovat taneční umění dětí z DD Tišnov, mimochodem také žáků naší základní školy, a tanečnic irských tanců ze skupiny Éirigh. Celý večer zajišťovala hudební doprovod Bystřická kapela. V tombole jsme mohli vyhrát některou z 301 cen. Děkujeme všem zaměstnancům i žákům školy, kteří se podíleli na organizaci letošního plesu. Fotografie z akce jsou ke stažení tady.


Prezentace SŠ v OC Olympia

Od středy 4. února do soboty 7. února 2015 se škola představila v obchodním centru Olympia na akci pořádané JM krajem. SŠ a ZŠ Tišnov se představila hned na dvou místech- u hlavního vstupu byl instalován traktor Zetor, který renovoval p. Štěpánek, a na stánku v prostorách obchodního centra. Traktor New Holland, který budil pozornost široké veřejnosti, zapůjčila firma Biso Schrattenecker. zhledem k velikosti vystavovaných exponátů musela být expozice instalována v nočních hodinách a stejně tak i uklizena. Poděkování patří všem, kteří se podíleli na zdárném průběhu akce. Fotografie z prezentace i její přípravy jsou ve fotogalerii.


Drákula v Polárce

Ve čtvrtek 22. ledna 2015 žáci nástabového studia vyrazili do brněnského divadla Polárka na představení Drákula.


Tak už jsme je "ostužkovali"

5. ledna 2015 se zařadili i studenti třídy 2.F mezi maturanty. Jejich stužkovací večírek se konal v čebínské restauraci Čebínka. Poté, co je ředitel školy Ing. Mašek a zástupce ředitele Ing. Jašek  pasovali do řad maturantů a předali jim stužky (tentokrát v modrém tónu), se rozproudila živá zábava. Fotografie z akce jsou k prohlédnutí tady.


Projekce  "Indonésie- po stopách lidojedů"

Letošní maturanti vyrazili se svými třídními učitelkami do brněnského sálu Břetislava Bakaly na projekci s besedou na téma Indonésie - po stopách lidojedů. Program navazoval na loňskou projekci, které jsme se také zúčastnili. Během dvouhodinového programu jsme se ponořili do světa pro nás velmi exotického a leckdy nepochopitelného, do světa obyvatel Indonésie a jejich tradic. Saša pořídila několik fotografií.


Vánoční besídky

Poslední den před vánočnímu prázdnimnami byl věnován třídním besídkám. Třídní učitelé připravili pro své žáky program. Někde se losovala vánoční tombola, jinde se tancovalo a zpívalo,  v další třídě přišel na řadu film. A všude vonělo cukroví a jehličí. Nejdojemnější atmosféra panovala ve třídě 2.E, která se loučila se svou dosavadní třídní učitelkou Ilonou Šubertovou. Odpoledne se sešli zaměstnanci školy, aby bilancovali uplynulý rok. Fotografie z tohoto dne jsou ve fotogalerii.


Filmové představení "Tři bratři"

K vánocům neodmyslitelně patří pohádky. My jsme 18. prosince viděli hned "3 v jedné". Navštívili jsme totiž filmové promítání pohádky Tři bratři od Jana Svěráka. Jedná se vlastně o spojení tří pohádek O Karkulce, O šípkové Růžence a O dvanácti měsíčkách. Film byl natočen v roce 2014.


Charitativní jarmark

17. prosince se uskutečnil tradiční Charitativní jarmark, jehož výtěžek bude zaslán na konto Adopce na dálku na vzdělání ugandské dívky Milly. Stalo se již tradicí, že se o organizaci jarmarku stará první ročník nástavbového studia. Letošní organizátoři si na úvod připravili malé překvapení: pod vedením a s hudebním doprovodem  Mgr. Richarda Maška zazpívali dvě koledy. Ke zpěvu se přidali i ostatní žáci a zaměstnanci školy. Během odpoledne se mohli účastníci jarmarku občerstvit v kavárničce, pochutnat si na výborných palačinkách, párku v rohlíku nebo úžasném cukroví. Odvážlivci vyzkoušeli své znalosti v zábavném kvízu. Někteří dali přednost stolnímu fotbálku, masáži nebo zkrášlení vizáže ve zkrášlovacím salónu. třeťačky přišly se zajímavým nápadem - uspořádaly bazar oblečení. Poděkování patří organizátorům jarmarku- třídě 1.F a třídní učitelce Mgr. Lence Bednářové a všem, kteří přispěli ke zdárnému průběhu odpoledne. Fotografie od Saši jsou ve fotogalerii.


Okresní kolo ve florbalu středních škol

 10. prosince se v tišnovské sokolovně konalo okresní kolo ve florbalu. Turnaje se zúčastnilo 9 družstev. Reprezentanti naší školy se nakonec umístili na nádherném 4. místě. Poděkování patří paní učitelce Bártlové a Černochové za trpělivou přípravu našeho družstva a za podporu při samotném turnaji.


Byl u nás Mikuláš

 Ani na naši školu v nebi a v pekle nezapomněli a 5. prosince se ve škole objevil Mikuláš, dva andělé a tři hrůzostrašní čerti. Štěstím pro naše žáky bylo, že v pekle mají přeplněno, jinak by rapidně poklesl počet našich studentů :-). Hříšníci se nakonec vykoupili zpěvem a recitací a za to byli odměněni malou sladkostí. Pohotový reportér Kuba pořídil nekolik fotografií.


Zájmy chráněné zákonem

V úterý 2. prosince 2014 se studenti 1. ročníku seznámili prostřednictvím interaktivního programu "Zájmy chráněné zákonem" se svými právy a povinnostmi, které vyplývají z našeho právního řádu. Program byl cíleně určen studentům prvního ročníku, protože většina z nich v nejbližší době dosáhne plnoletosti, a bude z hlediska zákona plně právně odpovědná. 


Dny otevřených dveří na naší škole

 30. listopadu jsme ve škole přivítali návštěvníky z řad budoucích studentů a jejich rodičů, ale také široké veřejnosti. Letošní Den otevřených dveří byl stížen probíhající výměnou oken. I přesto jsme se snažili ukázat návštěvníkům vybavení školy a podat veškeré informace. Poděkování patří všem zaměstnancům i studentům školy, kteří se podíleli na zdarném průběhu akce.


Stužkovací večírek 4.C

 29. listopadu jsme povýšili do řad maturantů studenty třídy 4.C (obor mechanizace a služby). Kluci pro nás připravili krásný a zábavný večer. Přejeme jim, aby se jim stejně vydařila i maturita. Fotografie jsou tady.


Návštěva Domova pro seniory Předklášteří

 Ve čtvrtek 27. listopadu se studentky 1. ročníku oboru ošetřovatel/ka seznámily s Domovem pro seniory v Předklášteří, kde budou v příštím roce trávit část odborné praxe.


Návštěva Podhoráckého muzea

 V úterý 25.11.  se děvčta 1.E vydala do Podhoráckého muzea Předklášteří  na program Vánoční čas u babičky a prababičky, Vánoce na frontách 1. světové války. Bližší informace na webu http://predklasteri.muzeumbrnenska.cz/2633-vanocni-cas-u-babicky-a-prababicky.aspx


Veletrh středních škol 2014

Kolotoč veletrhů, burz a přehlídek středních škol vyvrcholil předposlední listopadový týden na brněnském výstavišti. V pátek 21.11 a v sobotu 22.11. představili Mgr. František  Alexa, Mgr. Jitka  Alexová, Milan Pohůnek a Bára Musilová vzdělávací programy naší školy. Žáci základních škol mohli  nejenom získat cenné informace o možnostech studia, ale třeba si také vyrobit originální button dle vlastního návrhu, nebo sledovat práci "robota", který je výsledkem práce žáků oboru Mechanizace a služby pod vedením Ing. Richarda Zouhara. Na veletrhu měly také svoji premiéru nové pomůcky pro obor ošetřovatel/ka. Více ve fotogalerii.


Pracovní příležitosti v zahraničí – Student Agency

V pátek 14.11.2014 navštívil naši školu pan ing. Zdeněk Moravec, aby končícím ročníkům 2.F (Podnikání), 4. C (Mechanizace a služby) a 3. E (Ošetřovatelky) předal informace týkající se Au pair pobytů a jiných pracovních programů i jazykových kurzů v zahraničí, kterými se Student Agency úspěšně zabývá již od roku 1993. Tyto programy jsou možné využít jednak v různých zemích v Evropě, ale i USA, Kanadě, Austrálii a Novém Zélandě. Au pair pobyty jsou pobyty v rodině, kdy au pair chodí zároveň do jazykového kurzu. Z dalších programů byly zajímavé pracovní pobyty na farmách nebo v hotelnictví. Přímo v místě pobytu si tak studenti mají možnost prověřit a zlepšit svoji úroveň znalostí angličtiny nebo němčiny. Na závěr někteří studenti projevili zájem o tyto programy a poté byla vylosována Kristýna Danková, která převzala dárek – knižního průvodce po Španělsku. Fotografie tady.


Veletrh vzdělávání ve Žďáru nad Sázavou

Kolotoč veletrhů vzdělávání pokračoval 13. listopadu ve Žďáru nad Sázavou. Barbora Musilová, Hanka Mikulicová pod vedením p. učitelů I. Šubertové a V. Štěpánka představily nabídku oborů naší školy dětem a jejich rodičům z kraje Vysočina. Fotografie jsou ke shlédnutí ve fotogalerii.


Burza SŠ v Blansku

7. listopadu jsme představili vzdělávací nabídku naší školy na "Burze středních škol" v Blansku. Děvčata T. Furmanczuková, K. Danková, L. Klímová a H. Mikulicová pod vedením Mgr. Hany Strelowové besedovala se žáky základních škol okresu Blansko o možnosti studia na SŠ a ZŠ Tišnov. 


PišQworky 2014

V pátek 7.11.2014 se zástupci naší školy zúčastnili oblastního turnaje soutěže v pišQworkách. Do Brna se vypravilo bojovat družstvo Panáčkovců a družstvo Nugecovců. Po lítém boji dosáhlo družstvo Panáčkovců historického úspěchu, když postoupilo mezi osm nejlepších družstev. Atmosféru turnaje zachycuje několik fotografií.


Den zemědělské techniky 2014

6. listopadu se naši studenti a žáci spolupracujících základních škol mohli seznámit s moderní zemědělskou technikou. Druhý ročník přehlídky zemědělské techniky se vydařil. Poděkování patří všem pedagogům a žákům, kteří se na organizaci dne podíleli a především všem příznivcům školy, kteří zapůjčili techniku. Jsou to: firma Biso Schrattenecker, Martin Svoboda, Miloš Urbánek, Martin Tuček, Martin Šimek, Agria Drásov, pan Kořínek. Žáci základních škol se seznámili s provozem praktického vyučování naší školy. V jednotlivých dílnách viděli ukázky kovářských prací, svařování, diagnostiky, montážních a demontážních prací, pneuservisu. Na závěr si vyrobili podle vlastního návrhu buttony. Jsme rádi, že kromě žáků ZŠ jsme přivítali několik desítek návštěvníků z řad našich bývalých žáků i široké veřejnosti. Fotografie z akce jsou tady.


Gaudeamus 2014

Studenti maturitního ročníku se byli seznámit s možností dalšího studia na vyšších odborných a vysokých školách na veletrhu Gaudeamus v Brně. V pavilonu G brněnského výstaviště měli možnost besedovat se studenty a zaměstnanci více než 100 škol a vzdělávacích institucí. Fotografie jsou ke zhlédnutí v galerii.


Já jsem já

Děvčata druhého ročníku se aktivně zapojila 21. října do programu věnovanému prevenci poruch příjmu potravy. Pod vedením  Mgr. Lenky Cupalové strávila zajímavé dvě hodiny, během nichž se dozvěděla leccos nového o problematice poruch příjmu potravy i o sobě. Fotografie jsou ve fotogalerii.


Klima třídy

Vztahy ve třídě a další věci, které s tím souvisejí - to bylo téma interaktivního programu pro chlapce ze třídy 2.A. V úterý 21. 10. 2014 měli možnost se dozvědět něco o sobě, o kamarádech a spolužácích ze třídy.  Poutavý program vedla Mgr. Cupalová z PPP Brno.


Naše škola se představuje na Veletrhu vzdělávání v Břeclavi

Maratón prezentací středních škol odstartoval v úterý 21.října v Břeclavi. Vzdělávací nabídku SŠ a ZŠ Tišnov představila pod vedením Ing. Zouhara děvčata z oboru "ošetřovatel, ošetřovatelka" Tereza Škardová, Markéta Klímová a Markéta Mičkalová a budoucí opravář zemědělských strojů Pavel Bystřický. Fotografie expozice jsou tady.


Prezentace Mendelovy univerzity

16. října představili pracovníci a tudenti Mendelovy univerzity v Brně provozně ekonomickou fakultu. Žáci maturitních tříd se seznámili s nabídkou studijních programů této fakulty. Ty z nich, ketré nabídka zaujala maí možnost blíže poznat tuto školu na Dnu otevřených dveří nebo na akci "Vysokoškolákem nanečisto".


Koláč pro hospic

8. října děvčata z 2.E (obor "ošetřovatel, ošetřovatelka") vyrazila do tišnovských ulic, aby prostřednictvím prodeje koláčů získala příspěvky na podporu hospicové a paliativní péče v ČR. Sbírku "Koláč pro hospic" pořádala Diecézní charita Brno a naše škola byla požádána o pomoc při prodeji koláčů.


Prevence HIV

První říjnový pátek (3.10.2014) byl věnován přednášce na téma prevence HIV. Studentky 1.E a studenti 2.A se dozvěděli o nemoci AIDS a o zásadách, které je třeba dodržovat, aby se chránili před nákazou virem HIV.


Veletrh odborného vzdělávání

29. září 2014 byl slavnostně zahájen sedmý ročník Veletrhu odborného vzdělávání. Jihomoravský kraj na brněnském výstavišti představuje 20 škol zřizovaných krajem. Od úterý do pátku navštíví stánky jednotlivých škol 900 žáků ZŠ, aby se seznámilo s nabídkou studijních programů především technických oborů. Naše škola se tentokrát představila poněkud netradičně ve stánku JM kraje. Fotografie z akce jsou ve fotogalerii.


Ošetřovatelky v Brně

25. září studentky oboru ošetřovatel - ošetřovatelka s paní učitelkou B. Humpolcovou podnikly výlet do Brna. Nejprve navštívily Hospic sv. Alžběty, aby se seznámily se s prostředím, kde budou v následujících měsících vykonávat odbornou praxi. Dále jejich kroky směřovaly do Transfuzní stanice a tkáňového centra FN Brno. Zajímavý den děvčata zakončily na výstavě "The Human Body Exhibitions", kde se seznámily s anatomií lidského těla. Veronika pořídila několik fotografií, které si můžete prohlédnout ve tady.


Dvakrát zachráněné dítě

 

Ve čtvrtek 25.září jsme se měli možnost setkat s velmi zajímavým člověkem, panem Tomášem Graumannem. Pan Graumann je jedním z 669 dětí, které byly zachráněny díky siru Wintonovi z nacisty obsazeného Československa. Malý chlapec Tomáš, rodilý brňan z Králova Pole, nastoupil jednoho dne do pověstných "wintonových" vlaků, jež ho odvezly z, pro Židy v té době, nebezpečného Československa do Anglie. Netušil, že to je poslední z vlaků před uzavřením hranic , a že se jeho mladší bratr za ním už nedostane. Po válce zjistil, že celá rodina byla nacisty zlikvidována. Pobýval v Anglii, kde také vystudoval, na Filipínách a v USA. Teď  žije v ČR a snaží se mladým lidem přiblížit dobu, kdy se lidé obávali o vlastní život. Vystoupení pana Graumanna ve studentech zanechalo hluboký zážitek. "Před tímto člověkem smekám", tak vyjádřil své pocity nejeden student.

Fotografie  jsou ve fotogalerii.


V září světlušky září

 

V symbolické světlušky s lucernami se na jeden den proměnily žákyně naší školy, aby tak pomohly nevidomým a těžce zrakově postiženým dětem. Jako dobrovolníci se dne 11. září zapojili do celonárodní sbírky , s jejichž výtěžku je přispíváno na nákup speciálních pomůcek, vodících psů , hudebních nástrojů a osobní asistenční služby. Naši žáci se tak učí nejen nebát se oslovit na ulici neznámé kolemjdoucí, představit jim projekt Světluška a nabídnout jim originální upomínkové předměty, ale především nebýt lhostejní a dle svých možností pomáhat těm, co naši pomoc potřebují. Celková výše vybraných peněz není ještě vyčíslena, věříme ale, že jsme alespoň malou měrou mohli přispět k dobré věci.


Hejtman Jm kraje na návštěvě v naší škole

10. září navštívil naši školu hejtman Jm kraje JUDr. Michal Hašek. Ředitel školy Ing. Rudolf Mašek ho seznámil s problémy a záměry školy.  Poté si hejtman v doprovodu ředitele školy prohlédl učebny. Fotografie jsou v galerii.


Jsme na jedné lodi podruhé

10. září se do Brna vydali žáci 1.A - obor opravář zemědělských strojů s třídní učitelkou Ing. Zuzanou Břenkovou. 


Jsme na jedné lodi

5. září se studenti 1.E - obor ošetřovatel-ošetřovatelka- vydali se svou třídní učitelkou do Pedagogicko-psychologické poradny do Brna, aby se zúčastnili programu Jsme na jedné lodi. Tentokrát byla fotoreportérkou Markéta - fotografie jsou tady.


Exkurze do nízkoprahového zařízení ČAS

3. a 4. září noví studenti 1. ročníků navštívili nízkoprahové zařízení Čas v Tišnově. Studenti se seznámili s prostředím zařízení a dozvěděli se o možnosti trávit zde svůj volný čas. Fotografie pořídila Monika a můžete se na ně podívat ve fotogalerii.


Zahájení školního roku

1. září jsme zahájili školní rok 2014/2015. Studenti denního studia se sešli se svými třídními učiteli v kmenových učebnách. studenti prvního ročníku oborů opravář zemědělských strojů, ošetřovatel-ošetřovateka, a podnikání se sešli na slavnostním zahájení v zrekonstruované školní jídelně. Všem studentům a žákům školy přejeme hodně štěstí a úspěchů ve školním roce 2013/2014.