STŘEDNÍ ŠKOLA A ZÁKLADNÍ ŠKOLA TIŠNOV,
příspěvková organizace
nám. Míru 22
666 25 Tišnov
telefon: 549 410 076, 549 410 077

SŠ a ZŠ Tišnov SŠ a ZŠ Tišnov SŠ a ZŠ Tišnov SŠ a ZŠ Tišnov SŠ a ZŠ Tišnov SŠ a ZŠ Tišnov

Fotogalerie aneb stalo se v roce 2013 - 2014

A co se děje či dělo u nás ve škole? Fotogalerie se otevírají přes název akce.

Jarmark u příležitosti hodů v Tišnově

V sobotu 28. září 2013 jsme se zúčastnili trhů u příležitosti tišnovských hodů. Škulu prezentoval stánek s výrobky žáků základní školy. Šikovné ručičky žáků střední školy reprezentoval traktor Zetor z roku 1957, na jehož opravě se žáci aktivně podíleli.

 

 


 

Návštěva Shery u druháků

V pátek 4. října navštívila labradorka Shery se svojí majitelkou, paní Rybičkovou, nejmladší žáky naší školy a právě u nich proběhla seznamovací lekce se psí slečnou.

 

 

 


Běh 17. listopadu

Běžecký závod proběhl v Boskovicích 16. října. pro naši školu byly velmi úspěšné. Naše žákyně Diana doběhla ve své kategorii druhá. Stejně úspěšný byl i Lukáš, taky druhý.

 

 


 
 

Návštěva Shery u druháků po druhé

Opět v pátek 18. října nás navštívila paní Rybičková a přivedla s sebou Shery, která nám ukázala co všechno umí.

 


Podzimní výlet do Jihlavy

V úterý 22. října jsme vyrazili na dlouho očekávaný výlet do jIhlavy. Dlouhá cesta vlakem uběhla rychle, i veselé bloudění v JIhlavě dopadlo dobře a my došli do ZOO. Zde jsme obdivovali tuleně, žirafy. Po menším hledání jsme navštívili příbytek klokanů. Navštívili jsme maják, menší vyzkoušeli jaké to je být pirátem. Čas vymezený pro výlet uběhl rychle a my vyrazili zpět domů.

 


Den zemědělské techniky

V kalendáři bylo 14. listopadu a naše "sestra" střední škola pořádala Den zemědělské techniky a my jsme tam nemohli chybět. Mnoha klukům se splnily dětské sny. Ani holky nezůstali pozadu. I jim se splnil tajný sen, svézt se traktorem. Z areálu jsme odcházeli s mnoha novými zážitky, spokojení. Těm nejmenším oči přímo zářili štěstím a jejich první otázka zněla, kdy půjdeme zase. 

 


 

Program o zdravém životní stylu a nekouření

14. listopadu navštívila naši školu Mgr. Cupalová z PPP Brno Sládkova s programem o zdravém životním stylu, o tom že in je momentálně nekouřit. Podtitulem bylo "frajer je ten, kdo umí odmítnout nabízenou drogu. Program zaujal, snad si jeho účastnici odnesli to správné poselství.

 

 


Stěhujeme se do Vietnamu

Takový název nesla multikulturní lekce, kterou jsme absolvovali 18. listopadu se studentkami katedry sociální pedagogiky PdF MU Brno. Seznámili nás s imaginárním chlapcem jménem Adam, který opustil svou zemi a musí se naučit orientovat v novém prostředím. Žáci zjistili zajímavé informace o životě ve Vietnamu, zjistili co obnáší pojem azyl, přistěhovalectví. Také zjistili, jaké to je zakusit na vlastní kůži předsudky svého okolí.

 


Člověče, nezlob se!

Žáci naší škole si vyzkoušeli tuto všem jistě známou hru s netradičními figurkami na krajském kole v ZŠ Želešicích. Tato akce proběhla 20. listopadu. 

 

 


 

 Výstava betlémů 2013

V pátek 29. listopadu jsme navštívili výstavu betlémů v Podhoráckém muzeu v Předklášteří. Zajímavá výstava v nás zanechala velké dojmy. Malá ochutnávka ve fotogalerii. 

    Adventní trhová slavnost v Tišnově

V neděli 1. prosince, u příležitosti slavnostního rozsvícení adventního stromu v Tišnově, proběhl i adventní trh, na kterém se prezentovaly školy a jiné organizace se svými výrobky. Akce byla zajímavá, na náš stánek se přišla podívat spousta lidí. Naši zákazníci si odnesli krásné dárečky a my pocit, že děláme něco užitečného. 

 


Turnaj v malé kopané

Středa 4. prosince byla předmikulášovská a nám přinesla obrovský úspěch. Tým sestavený z našich kluků vyrazil na krajskou soutěž v malé kopané. Zážitků prý mají mnoho, ale tím největším je jejich umístění na ČTVRTÉM místě. Děkujeme a zároveň i gratulujeme. 

 

 


Návštěva výstavy Lékařství v Mendelově muzeu

V úterý jsme se sešli ve škole, poté jsme vyrazili směr nádraží, vlak a hurá na výlet. I přes malé potíže jsme si výstavu užili. Vyzkoušeli jsme si svoje smysly, zjistili z čeho je složené naše oko či srdce. Siláci zjistili, že tenké střevo je doopravdy dlouhé asi 5 metrů. Slabší povahy jistě neocenili pohled do obsahu žaludku. ovšem největší atrakcí byl cyklista - kostra, která v tandemu s žáky šlapala na kole. Zahráli jsme si i na seriál o Ing. Křečkovi a vyzkoušeli si chůzi největší lidskou tepnou, aortou. 


Konopí, dobrý sluha, zlý pán

Ve středu 11. prosince 2013 navštívila osmou třídu Mgr. Krajčová z  CVČ Lužánky a provedla žáky besedenou na téma konopí a jiné drogy. Žáci se seznámili s nebezpečnými účinky na organismus po požití této drogy. Žáci se do besedy aktivně zapojovali, dozvěděli se mnoho nového a získali další informace pro situaci, kdy by jejich odpověď měla znít NE! A nyní snad ví i proč.


 Charitativní jarmark 2013

Odpoledne ve středu 11. prosince jsme se dočkali dalšího ročníku charitativního jarmarku, který pořádají studenti školy ve prospěch ugandské holčičky jménem Milly, které pomáhají v rámci projektu Adopce na dálku. Žáci a studenti školy získávají tyto prostředky vlastními silami. V rámci akce jsme ochutnali dobroty od Ježibaby či jsme si ozdobili perníčky. Kluci v čele s jedním panem učitelem smažili bramboráky. A takovým akcí či různých atrakcí bylo mnohem více.  


Besídka v domově sv Alžběty na Žernůvce

Besídka v Domově pro seniory v Předklášteří

Vánoční besídka v naší škole 

Tak jako v předešlých letech i letos se měsíc prosinec na Střední škole a Základní škole Tišnov nesl ve znamení vrcholících příprav na vánoční besídku. Žáci dolaďovali pod vedením svých učitelek poslední detaily tak, aby mohli se svým vystoupením během posledního předvánočního týdne již tradičně navštívit dvě zařízení pečující o seniory.

Prvním byl v pondělí 16.12.2013 Domov svaté Alžběty na Žernůvce. Žáci zde přednesli pásmo písní, koled a básní, které bylo díky vybavení domova přenášeno do celého objektu, takže si vánoční atmosféru mohli vychutnat i klienti upoutaní na lůžko a všichni zaměstnanci zařízení. Po vystoupení žáci popřáli seniorům krásné Vánoce a rozdali svíčky ve tvaru srdce, které pro ně vyrobili v rámci pracovního vyučování.          

Následující den, v úterý 17.12.2013, jsme vyrazili do Domova pro seniory v Předklášteří. Zde byl průběh zpestřen vystoupením dívčího kvarteta z umělecko-manažerské školy Brno, Táborská, které zazpívalo několik černošských spirituálů. Poté si oba sbory společně s přítomnými seniory zazpívaly několik známých koled. Závěr se opět nesl ve znamení rozdávání dárků a přání klidných a spokojených Vánoc. Vystoupení se setkalo v obou zařízeních s příznivým ohlasem.

Vyvrcholením celého snažení bylo závěrečné vystoupení žáků pro rodiče, zaměstnance a přátele školy ve školní jídelně  ve čtvrtek 19.12.2013 spojené s prodejní výstavkou výrobků žáků základní školy.  Jako první přišly na řadu sestry Horváthovy s tanečním hiphopovým číslem, následovalo milé vystoupení nejmenších žáků s básničkami, říkadly a koledami, další taneční vystoupení v rytmu latinskoamerické samby sourozenců Horváthových a již výše zmiňované závěrečné vystoupení sboru za doprovodu pedagogů. Na tvářích mnoha přítomných bylo znát dojetí z atmosféry vánočních svátků, které děti vykouzlily svým vystoupením.


Shery u druháků

 

 

 

 


Stromy - plíce naší planety

Výukový program EVVO proběhl ve čtvrtek 30. ledna 2014. jak sám název napovídá, předmětem našeho zájmu byly stromy, které nám pomáhají přetvářet oxid uhličitý na kyslík, který pak dýcháme. Seznámili jsme se s významem lesa, vysvětlili si co je to prales a na závěr si na pokusu předvedli fotosyntézu. 

 


Shery u druháků

 

V den vydání vysvědčení za I. pololetí nám přišla popřát i naše čtyřnohá kamarádka Shery. 

 


      Projekt Copy for tee pro žáky osmé a deváté třídy

V průběhu celého školního roku každá třída absolvovala šest lekcí s paní Černou, které je měli naučit třeba to, jak se chovat jako správný kamarád, jak odmítnout drogu, jak se chovat bezpečně na internetu a spoustu dalších užitečných věcí do života. Všichni účastníci se vždy těšili a po prožité lekci byli plni dojmů a toho, ano zkusím to a budu se tak chovat. 

 

 


Trestní odpovědnost

Ve čtvrtek 27. března 2014 navštívila naši školu paní Procházková a my se od ní dozvěděli, co všechno s sebou nese to, když už máme onu "magickou kartičku" neboli občanský průkaz. Zajímavá přednáška, ještě zajímavější diskuze.


Shery na návštěvě u druháků

 

V dubnu nás opět navštívila paní Rybičková se svojí Shery. 

 


 Prezentace výrobků žáků

 

 

 

O víkendu 12. a 13. dubna 2014 předvedli své výrobky žáci naší základní školy své výrobky na Velikonoční výstavě, kterou pořádala obec Předklášteří v budově místního obecního úřadu. Naše výrobky zaujaly a byly velmi kladně ohodnoceny. Děkujeme pořadatelům za možnost účasti na této akci.

Povelikonoční víkend bylo možné shlédnout výrobky žáků naší školy na doprovodné akci v Muzeu Brněnska, kde probíhalo dětské odpoledne.


 

Gratululace pro pane ředitele

Ve středu 16. dubna 2014 gratulovali žáci osmé třídy panu řediteli Maškovi k jeho svátku, který slavil následující den. Samozřejmě nechyběl dárek. PS. vlastnoručně vyrobený.

 

 

 


 

Florbalový turnaj 16. dubna 2014

 

 

 

 

 


Školní výlet za brněnskými památkami

Jak se blížil konec školního roku, začali jsme plánovat školní výlet. Osmáci přišli s nápadem podívat se do kostnice v Brně. V kalendáři bylo úterý 3. června a my vyrazili na nádraží a hurá do Brna. Prohlédli jsme si historické centrum, navštívili významné kostely u sv. Jakuba a katedrálu Petra a Pavla. Kostnice nás nadchla, neméně zajímavá byla i výstava Moravská vesnička. Návštěva hrobky u Kapucínů se nakonec neuskutečnila - bylo totiž zavřeno. Místo toho jsme se podívali na Brno z ptačí perspektivy. Vystoupali jsme schody na věž brněnské katedrály. Jen jsme si je nějak zapomněli spočítat. 


Závěrečné fotografie tříd, školní rok 2013 - 2014

 

 


Den dětí

Oslava mezinárodního dne dětí proběhla v úterý 10. června. Sluníčko nám přálo, paní učitelky s odměnami za splnění rozličných úkolů nešetřili. Závěr patřil tradičně špekáčkům. 

 


 

Den s policí ČR - dopravní výchova

12. června nás navštívila poručík Zdeňka Procházková a seznámila nás se správným chováním chodce, cyklisty i motocyklisty, protože nejstarší žáci si již plní své sny v autoškole. Zajímavé informace spestřila ukázka znehybnění potencionálního pachatele, o tuto zkušenost mělo zájem hned několik žáčků. 

 


Shery naposledu u druháků

13. června nás naposledy přišla navštívit čtyřnohá kamarádka Shery. 

 


 

Beseda s MUDr. Cabálkem

Žáci osmé a deváté třídy v pátek 13. června besedovali s Mudr. Cabálkem, který jim zodpověděl mnohé dotazy či nejasnosti z oboru gynekologie. Beseda byla zaměřena hlavně na prevenci. 

 


 

Školní výlet číslo 2 - pštrosí farma v Doubravicích nad Svitavou

V úterý 17. června jsme vyrazili na výlet. Vlakem jsme se projeli krajem lišky Bystroušky, pěšky doputovali až na pštrosí farmu, kde nás sympatická slečna provedla farmou, seznámila nás se svými svěřenci a pověděla spoustu zajímavého o jejich životě i chovu. A nadšení cestovatelé či agroturisté na závěr dostali ochutnat pravé pštrosí klobásky. Mňam. 


Výlet druhé třídy do Železného

 

 


Branný den

Příjemné počasí nám dopřálo 24. června užít si branný závod. Trasa dílny SŠ - Březina - dílny. Zajímavé úkoly prověřili školní znalosti v praxi. A odměna? Špekáčky pro účastníky a ceny pro vítěze.

 


 

Fotografie z druhé třídy letošního školního roku 

 


Fotografie z osmé třídy letošního školního roku

 

 

 

 


 

Fotografie z deváté třídy letošního školního roku