STŘEDNÍ ŠKOLA A ZÁKLADNÍ ŠKOLA TIŠNOV,
příspěvková organizace
nám. Míru 22
666 25 Tišnov
telefon: 549 410 076, 549 410 077

SŠ a ZŠ Tišnov SŠ a ZŠ Tišnov SŠ a ZŠ Tišnov SŠ a ZŠ Tišnov SŠ a ZŠ Tišnov SŠ a ZŠ Tišnov

Fotogalerie aneb stalo se v roce 2014 - 2015


Třeťáci    Sedmička   Devítka

Odměny pro sběrače papíru

I v letošním školním roce probíhal v naší škole projekt EVVO. Během celého roku proběhly čtyři projekty, při kterých se žáci seznamovali s ekologií a s tím, co vše by mohlo pomoci k záchraně naší planety. Na konci školního roku poté byli oceněni sběrači starého papíru.


Výlet na hrad Perštejn

Letos jsme vybrali jako cíl našeho výletu Bystřici nad Pernštejnem a návštěvu hradu Pernštejn. 


Den dětí

Sluníčko nám popřálo k našemu svátku v pátek 5. června. Na hřišti jsme svedli spoustu soubojů sami se sebou, za odměnu byly sladkosti a závěr dopoledne opět patřil oblíbeným špekáčkům. Fotil Vojta s Jakubem.


Besip aneb den s Policií ČR

4. června 2015 navštívil naši školu sám mluvčí  Policie ČR pro území bývalého okresu Brno- venkov por. PaedDr. Bohumil Malášek, aby nám opět připoměl jak se chovat na silnici jako chodci či cyklisté. Dopoledne bylo spestřeno praktickým seznámením s policejním automobilem a výstrojí pořádkových policistů. 


Olympiáda

 

Když jsme zjistili, že se 12. května 2015 budou na stadionu Moravské Slávie Brno konat 1. Regionální hry České speciální olympiády, nezaváhali jsme ani chvíli, vyplnili přihlášku a začali pilně trénovat. A vyplatilo se. Ráno jsme sice přijeli na stadion s ne zcela jasnými představami, vždyť jsme na takové velké akci s celorepublikovou účastí ještě nebyli, ale s přibývajícím časem bylo čím dál tím jasnější, že domů rozhodně s prázdnou nepojedeme. Našich 6 závodníků se představilo v šesti disciplínách - běh na 100 m, 800 m, 1 500 m, štafeta 3x100 m, skok daleký a hod kriketovým míčkem.  V konkurenci dalších 120 účastníků získala naše výprava po vyčerpávajících výkonech čtyři první, čtyři druhá a tři třetí místa. Všem zúčastněným patří poděkování za snahu a přání ještě lepších výsledků v příštím klání.


Hudební setkání

20. května 2015 vyrazili reprezentanti naší školy na Hudební setkání sborů základních škol do Brna.


Exkurze do Muzea zemědělské techniky v Čáslavi

Ve čtvrtek 14. května jsme navštívili čáslavské muzeum. Výletu přálo počasí, prohlídka muzea zaujala všechny. Jen doprava zpět do Tišnova byla zpestřena dlouhým pobytem na dálnici D1, který nám výlet o několik hodin prodloužil. Zážitků je tak spousta. 


Den se záchranáři Integrovaného záchranného systému v Brně

V úterý 5. května jsme vyměnili školu za tuto super akci plnou nevšedních zážitků. Kynologové Policie ČR představili své čtyřnohé parťáky, kteří nám předvedli vyhledání osoby, předmětu. Poté je vystřídali hasiši se svým uměním a za asistence zdravotnických záchranářů nám předvedli záchranu osoby z havarovaného automobilu. Figurant byl vybrán z žáků naší školy. Jaké to bylo? Super. Na závěr si žáci vyzkoušeli ovládání auta a motorky na trenažérech. 

 

 


Na konci měsíce března jsme vyhlásili sběrače papíru a odměnili všechny, kteří se zúčastnili. 

    


Beseda

16. dubna navštívili naši školu zaměstnanci z Podaných rukou s druhým dílem besedy "Na zdraví". 


Florbalový turnaj školy "O pohár ředitele naší školy"

Ve středu 1. dubna 2015 se konal florbalový turnaj naší školy. 

 


Výlet do Mladé Boleslavi

V úterý 31. března 2015 jsme vyrazili na výlet do Muzea automobilky Škoda a pak jsme navštívili i závod, kde se vyrábí Škodovky. Super zážitek pro holky i kluky. Víte například, že jedno auto je hotové už za 24 hodin?


Zatmění slunce 20. března 2015

Dnešní astronomická událost - částečné zatmění slunce - zaujala i naše žáky. Vyrazili jsme toto vesmírné divadlo pozorovat na náměstí před školou. Zážitek, který se jen tak opakovat na našem území nebude, zaujal.

 


 

Výstava replik korunovačních klenotů

V úterý 17. března jsme podnikli výlet do nedalekého Brna a to až do středověku. Navštívili jsme výstavu v letohrádku Mitrovských, kde probíhá tato velmi zajímavá výstava. Viděli jsme zbraně husitů, středověkou módu až z Francie, Karlštejn, sochu Karla IV. a hlavně korunovační klenoty. Výstava se moc líbila. Měla jedinou chybu, nemohli jsme ochutnat perníkové korunovační klenoty cheeky.


Besídka 2014 v naší škole pro přátele naší školy, rodiče žáků a zaměstnance

Ve čtvrtek 18. prosince jsme vystoupili v jídelně naší školy. Na programu byly nejen tance a koledy. 


Besídka pro klinty Domova seniorů v Předklášteří

Ve středu 17. prosince jsme vánoční pásmo písní a básniček představili seniorům v Předklášteří. 


Besídka pro klienty Domova sv. Alžběty na Žernůvce

V úterý 16. prosince navštívili žáci naší školy klienty tohoto zařízení s programem vánoční besídky. Odměnou jim byl potlesk a pochvala.


Beseda o adventu 


 

Školou chodí Mikuláš

I v naší škole prožíváme advent. A jeho tradiční soušástí je i Mikulášská nadílka, která se koná tradičně den před svátkem sv. Mikuláše. I naši školu navštívil Mikuláš s anděly a čerty.

 Člověče, nezlob se! - krajské kolo

Ve středu 26. listopadu jsme ve složení Tomáš - Honza, Adélka - Dan vyrazili směr Želšice na krajské kolo společenské hry Člověče, nezlob se. A byli jsme úspěšní. Adélka s Danem se ve starší kategorii umístili na druhém místě. Gratulujeme.


Den zemědělské techniky 2014

Rok se s rokem sešel a opět se nám v areálu SŠ představila moderní zemědělská technika. A že to je jen pro kluky? Holky se taktéž velmi dobře bavily a taková sklízecí mlátička, neboli kombajn, zaujal i je. 


 

Divadelní představení "Na zdraví", Podané ruce, Brno

V úterý 4. listopadu jsme po krátkém vyučování vyrazili směr Brno. Zkušení cestovatelé nás dovedli do Podaných rukou, kde jsme se zúčastnili divadelního představení. Nejprve jako diváci, poté jako aktivní účastníci divadla. Námětem divadelní hry byl alkohol jako zlý pomocník i zlý pán. Žáci překvapili. Vemi dobře věděli jak má vypadat správné chování. Děkujeme hercům z Podaných rukou za příjemné dopoledne. 


Projekt Ovocná výzva

Žáci třetí a sedmé třídy se zapojili do projektu Ovocná výzva, který je součástí projektu EVVO v letošním školním roce. Jejich úkolem bylo vyluštit číselný kód a ten napsat na kalkulačce, která má baterii z brambor nebo třeba citronu. Zajímavé co? A největší úspěch byl ten, že sedmákům pokus fungoval. Třeťáci taktéž vyluštili, splnili základní část pokusu - zvážili baterii, změřili ji.


Návštěva výstravy zahrádkářů a včelařů

Je po sklizni a zahrádkáří pořádají výstavu, kde nám představili své výpěstky. Neméně zajímavá byla včelařská výstava, kde jsme shlédli i včelky ve svém domově - malém úlu, který je vytvořen z průhledného materiálu. Ochutnávka medu byla jen sladkou tečkou za touto velmi povedenou akcí.


Dobrodružná cesta

V pátek 3. října navštívila sedmou třídu PhDr. Lenka Cupalová s výukovým progrmam, který byl tentokrát zaměřený na stmelení koletivu. Za naši třídu můžu napsat, že to bylo bezvadné. Máme spoustu zážitků, dostali jsme několik dobrých rad.

 


Prodejní jarmark při příležitosti tišnovských hodů

V sobotu 27. září se naše škola zúčastnila jarmarku při příležitosti tišnovských hodů. Prodavači Michalovi se dařilo a můžeme říci, že naše výrobky zaujaly. 

 


Návštěva lisovny ovoce

Ve středu 17. září 2014 jsme navštívili lisovnu ovoce, která se nachází v Tišnově na ulici Wagnerova. na návštěvu nás pozvali její provozovatelé, členové Českého zahrádkářského svazu. Představili nám lis na ovoce, to jak funguje jsme zjistili přímo při výrobě moštu, který jsme na závěr ochutnali. Děkujeme. 


Návštěva hejtmana JmK v naší škole

10. září navštívil naši školu hejtman Jm kraje JUDr. Michal Hašek. Ředitel školy Ing. Rudolf Mašek ho seznámil s problémy a záměry školy.  Poté si hejtman v doprovodu ředitele školy prohlédl učebny. Fotografie jsou v galerii.


Zahájení školního roku 2014 - 2015

V pondělí 1. září 2014 jsme slavnostně zahájili nový školní rok.