STŘEDNÍ ŠKOLA A ZÁKLADNÍ ŠKOLA TIŠNOV,
příspěvková organizace
nám. Míru 22
666 25 Tišnov
telefon: 549 410 076, 549 410 077

SŠ a ZŠ Tišnov SŠ a ZŠ Tišnov SŠ a ZŠ Tišnov SŠ a ZŠ Tišnov SŠ a ZŠ Tišnov SŠ a ZŠ Tišnov

Fotogalerie aneb stalo se v roce 2015 - 2016

V kalendáři je napsáno 1. září 2015, do školy vstupují naši žáci, poprvé v tomto školním roce zvoní. Právě začal nový školní rok. Co vše nám přinese? 

Čtvrtá třída      Šestá třída        Devátá třída


Výlet do Prahy za hrošíkem Fandou

V pondělí 20. června 2016 jsme brzičko vstali a vyrazli celí natěšení na rychlík směr Praha - ZOO. Dlouhou cestu jsme přežili, v metru nezabloudili, autobusem dojeli až na konečnou do ZOO. Na začátku pošmourná obloha, přes poledne deštíček a odpoledne modrá obloha se sluníčkem. Viděli jsme všechna slavná letošní mláďata - hrošíka Fandu, malého gorilího kluka Ajabu a slůně Maxmilliána neboli Maxe. I ostatní zvířátka nás zaujala, na závěr však slavili největší úspěch hraví tučňáci, jednoho jsme si ochočili a předvedl nám parádní kousky. Čas vyměřený výletu uběhl a nás čekala zpáteční cesta.


 

Traktoršou 2016

V neděli 19. června jsme se zůčastnili této akce jako posila týmu Střední školy. Zaujali jsme holky i kluky. A čím? Výtvarkou. u našeho stánku si mohl každý vytvořit batůžek dle svého přání. Nakonec tvořili malí i velcí, mladí i ti starší. jen to naše tvoření překazil déšť a jeho pokračování ho pak i ukončilo.

 


Vyhodnocení sběru papíru

I v tomto pololetí jsme úspěšně sbírali papír a sladká odměna za snahu a píli pak čekala skoro na každého žáka naší školy. Všem sběračům děkujeme :-)


Není vzduch jako vzduch

V červnu jsem dokončili poslední projekt EVVO. Tentokrát jsme zkoumali balení elektrospotřebičů. Tyto odpovědi jsme vyrazili získat do prodejny s elektrem. Děkujeme za ochotu hodným prodavačkám i panu majiteli. Na vlastní oči jsme viděli vysavač, který jsme si i vyzkoušeli složit a uvést do provozu. Mladší žáci v rámci tohoto projektu využili obaly od potravin a vyrobili figurku Otesánka. Starší žáci uplatnili své znalosti ohledně třídění odpadu při vyplňování dotazníkového šetření.


Sportovní hry mládeže 2016

Ve středu 8. června 2016 se v Brně za účasti zástupců sedmi okresů JMK konalo krajské kolo Sportovních her mládeže v atletických disciplínách běh hladký 60m, skok do dálky, hod kriketovým míčkem a vytrvalostní běh – chlapci 1 500 m, dívky 800 m. Do družstva okresu Brno – venkov se probojovali dva žáci naší školy – Sára Horváthová a Michal Slezák. Oba svými výkony přispěli k celkovému vítězství jak smíšeného, tak chlapeckého družstva našeho okresu. 

 


Oslava dne dětí

Letos nám přálo počasí a svůj svátek žáci naší školy oslavili v ten správný den, tedy 1. června. Čekalo nás sportovní dopoledne s dohledem sluníčka. Zasoutěžili jsme si v tradičních i méně tradičních disciplínách a na závěr jsme si opekli špekáčky. Pak už jen cesta zpět do města ke škole a hurá domů.


Návštěva Policie ČR

Naši školu opět navštívila Policie ČR a přivezli nám ukázat část své výstroje a výzbroje. Vůbec nám nevadilo, že v kalendáří je pátek 13. května. Mladším žákům se tak splnil sen a mohli si vyzkoušet jaké je to být policistou.Všichni jsme si pak vyzkoušeli speciální brýle, které mají simulovat to, jak vnímá člověk, který je např. extrémně unavený, je pod vlivem drog či alkoholu.


Léto

Opět jsme navštívili Inspiro v Tišnově a tentokrát se seznamovali s přírodou v létě. Poznávali jsme motýli, seznámili se s jejich vývojovým cyklem, poznávali květiny a spoustu dalšího.

 


TechAgro v Brně

Ve čtvrtek 7. dubna 2016 jsme navštívili největší veletrh zemědělské techniky na BVV. Sen všech malých kluků byl před námi. Spousta traktorů, sklízecích mlátiček a další zemědělské techniky, kterou jsme si mohli sami vyzkoušet. A řídit kombajny či traktory není jen tak. Na závěr jsme si prohlédli výstavu hospodářských zvířat, která nám taktéž učarovala, hlavně svoji velikostí. 

 


Zasaď strom

V neděli 3.dubna MAS Brána Vysočiny uspořádala akci pro děti Zasaď strom. Kolem cyklostezky z Tišnova do Železného sázeli aktivisté jabloňovou alej. Součástí odpoledne byl i doprovodný program pro děti. Na pěti stanovištích děti plnily různé úkoly a získávaly obrázky. My jsme si pro ně připravili hned tři atrakce - výrobu tašek a odznáčků. Děti byly nadšené z možnosti prohlédnout si interiér traktoru New Holland. 

 


Veselé zoubky

Ve spolupráci s DM drogerií (moc děkujeme) proběhl v naší škole den zdravých zoubků. A o čem všem to bylo? No přece o tom, co je dobré pro naše zoubky! A průvodkyní programu byla nefalšovaná zubní hygienička.


V rámci bádání zahájíme pátrání!

V březnu se všichni žáci zapojili do projektu z oblasti enviromentálního vzdělávání. Jak sám název napovídá, čekalo nás bádání. Mladší žáci navštívili kuchyň naší školy a nakoukli pod pokličku paní kuchařce a prohlédli si její pomocníky, poté luštili a objevovali informace. Deváťáci se vrhli na výrobu solární trouby. A zda-li peče? Tak na to Vám odpoví oni.


Vystoupení v Domově pro seniory v Předklášteří

Letos jsme byli požádáni, abychom vystoupili v programu oslav Mezinárodního dne žen v Domově pro seniory v Předklášteří. S dětským sborem, ve kterém zpívá sedm děvčat a jeden chlapec ze ZŠ a čtyři děvčata ze SŠ, jsme připravili pásmo lidových písní a básniček.

Program byl sestaven tak, aby si mohli všechny babičky zazpívat. Potlesk, který jsme sklidily, byl pro nás dostatečnou odměnou. Každý rok zde zpíváme se sborem na vánoční besídce, tak doufáme, že i tato oslava se stane tradicí. 


Jaro

V pátek 18. března 2016 jsme navštívili Inspiro a zde na nás čekala paní lektorka s jarními aktivitami.

 


Zdravá pětka opět u nás ve škole

 

 


Vánoční besídka žáků naší školy

Vánoční besídka pro klienty Domova seniorů v Předklášteří a Domova sv. Alžběty na Žernůvce

 


Adventní jarmark škol

V kalendáří je 29. listopadu a zároveň 1. adventní neděle. S ní je v Tišnově spojen adventní jarmark škol, na kterém se i letos prezentovala naše škola se škovnými obchodníky Tomem a Vláďou.

 

 


Člověče, nezlob se!

 

 

 


Velký řemeslný jarmark na Lomnici a prezentace naší školy

V sobotu 21. listopadu jsme prezentovali naši školu na tomto jarmarku. Děkujeme za krásný den a naší obchodnici Lucce, samozžejmě i všem našim zákazníkům.

 


Den zemědělské techniky

V kaledáři 6. listopadu a zajímavá akce v naší škole. Nadšení zvláště mladších kluků, ale i děvčat. Díky BISO.Vyhodnocení  sběračů papíru

V listopadu proběhl podzimní sběr papíru a všichni sběrači získali sladkou odměnu.

 

 


Běh 17. listopadu