STŘEDNÍ ŠKOLA A ZÁKLADNÍ ŠKOLA TIŠNOV,
příspěvková organizace
nám. Míru 22
666 25 Tišnov
telefon: 549 410 076, 549 410 077

SŠ a ZŠ Tišnov SŠ a ZŠ Tišnov SŠ a ZŠ Tišnov SŠ a ZŠ Tišnov SŠ a ZŠ Tišnov SŠ a ZŠ Tišnov

Fotogalerie aneb stalo se v roce 2016 - 2017

I letos Vás zde budeme seznamovat s tím, co se u nás ve škole děje smiley

Fotografie z páté třídy - sedmé třídy - osmé třídy

Vyhlášení sběru papíru

Opět jsme udělali něco pro naše lesy a nejlepší sběrači papíru byli oceněni za svoji snahu sladkou odměnou.


Branný den

I letos jsme ve středu 28. června 2017 vyrazili směr Březina a vyzkouš své teoretické dovednosti ze školních lavic přímo do přírody. I v konkurenci střední školy zvítězilo družstvo naší základky!!!


Den zdraví

Toto dopoledne pro nás bylo záhadou. Co nás čeká? Tato akce měla premiéru a konala se v úterý 27. června 2017 v areálu dílen SŠ. Dopoledne plné zajímavých úkolů uběhlo velmi rychle. A zakončeno bylo sladkou odměnou. Díky všech!


Den s paní Rybičkovou na její farmě 

26. června 2017


Den s Policií ČR

Tento den je na naší škole již tradicí. Blíží se prázdniny a my si opakujeme jak se chovat bezpečně. 15. červen 2017


Den s Lesy ČR v Nedvědici

11. červen 2017


Školní výlet 2017 do Edenu

V úterý 6. 6. 2017 jsme navštívili Bystřici nad Perštejnem a zde nás čekal program v centru Eden. Zajezdili jsme si na koni, podívali se na hospodářská zvířata, která zde chovají, pomazlili a nakrmili jsme zdejší kozy. Nakonec jsme se prošli historií ve zdejší vesničce, vyrobili si na památku ovečku a rozloučili se prozkoumáním krtince ve zdejší xpozici o půdě. 


Den dětí

Sportovní oslava MDD proběhla v pátek 2. června 2017 na hřišti pod Klucaninou. Vážně i nevážně strávené dopoledne plné smíchu, sportovních i dovednostních úspěchů ukončilo jako tradičně opékání špekáčků a jiných dobrot.


Sportovní hry mládeže Brno 2017


Hudební setkání základních škol v Brně


Národní výstava hospodářských zvířat a myslivosti

V pátek 12. května 2017 jsme navštívili BVV a tuto zajímavou výstavu. Ti odvážní si mohli pohladit kravičky, telátka, ovce, kozy, prasátka či oslíka nebo koně. Jezdci na koních nám předvedli své umění v jezdecké aréně, zároveň jsme viděli jak probíhá příprava kravičky na výstavu. Možná jsme viděli přímo tu vítěznou. Kdo ctěl, mohl si pro štěstí pohladit zlaté prasátko. A za odměnu jsme soutěžili s webem zemedelstvizije.cz a získali pro všechny odměny v podobě triček.


Integrovaný záchranný systém

27. dubna 2017 jsme navštívili SŠ automobilní na Křižíkově ulici, kde probíhala tato velmi zajímavá akce. Záchranáři Českého červeného kříže, nám praktickou ukázkou předvedli jak poskytnout první pomoc zraněné osobě. Policie ČR představila svoji výstroj a výzbroj. To vše doplnili zajímavé informace od motorkářů a hlavně nám sami na sobě ukázali, že riskovat se nevyplácí a i s handikapem či vážným úrazem si člověk může dál plnit své životní cíle. 


Akce s Lesy ČR na Lomnici

Ve středu 19. dubna 2017 jsme, i přes nepřízeň počasí, které splnilo do puntíku pojem aprílové počasí, vyrazili podívat do lesů v okolí Lomnice. Průvodcem nám byl revírník pan Lanča. Opět jsme se dozvěděli spoustu zajímavého. Zjistili jsme jak se měří stromy, jak se zjišťuje jejich stáří. Při procházce lesem jsme se sice unavili, ale po návratu do Lomnice jsme byli za svoji námahu odměněni velkou dobrotou v podobě klobásy. Po svačině následovali hry s tematikou lesních zvířat a nakonec jsme si vyrobili z lískového prutu tužku. Ti z odvážnějších si mohli pohladit puštíka Rozárku. 


Návštěva Městské knihovny v Tišnově

V úterý 11. dubna navštívil Čtenářský klub místní knihovnu. Tu nám představila paní Šikolová a zároveň si pro nás připravila napínavou hru, ve které nebylo poražených ani vítězů. 


Návštěva o. s. Vodící pes

10. 4. 2017


Canisterapie s Shery v přírodě


Zpíváme pro obyvatele Domova pro seniory v Předklášteří


Canisterapie s Shery a Aimee


Vida centrum Brno

22. února 2017 nám nenadálá událost dopřála tento super výlet, který jsme si všichni maximálně užili. Zážitky jsou různé, mladší si užili radost při úspěchu pokusu, starší se něčemu přiučili, ale radost měli všichni stejnou. Světelné divadlo přímo uchvátilo a samotný závěr byl jen pro odvážné. Takže Radek, Marek, Monika, Nikolka a Matěj mají na co vzpomínat a už ví jaké to je sedět v letadle při různých přemetech.


Škola v přírodě 2017

Letos jsme po několika letech obnovili tradici zimní školy v přírodě. Od 23. ledna do 27. ledna 2017 jsme si užívali sněhu v Daňkovicích na Vysočině v prostředí penzionu Selský dvůr. Opět se o nás starali velmi dobře. A příroda nezklamala - sněhu bylo mnoho, stejné množství zážitků jsme si odvezli s sebou zpět do svých domovů. Někteří poprvé vyzkoušeli jak se bloudí v lese, jiní nastavili svoji ruku a zjistili, že jazyk kraviček v místním kravíně je hodně drsný. 


Projekt EVVO "Staň se tiskařem aneb dostaň písmo na papír"

Tento projekt je součástí projektu, do kterého se zapojila naše škola před několika lety. Jedná se o Recyklohraní. Tentokrát jsme zkoušeli zajímavé výtvarné techniky, seznámili se s kopírovacích papírem a vypočítali několik příkladů. 


Vánoční besídka u nás ve škole a v Domově pro seniory v Předklášteří a Domově sv. Alžběty


Canisterapie s Sherynkou, 15. prosince 2016


Vyhodnocení sběru papíru 

I letos jsme pořádali sběr papíru. Všichni zúčastnění získali za svoji píli sladkou odměnu.

   


Mikuláš 2016

I letos na naše žáky nezapomněl svatý Mikuláš. V tento den za asistence andělů a doprovodu hodných čertů navštívil naše žáky se svým přátelským poselstvím. 


Jarmarky v adventním čase

Tento rok jsme byli pozvaní na Předadventní jarmark na Lomnici a pak na Jarmark škol v Tišnově. Obě akce byly velmi povedené, máme spoustu spokojených zákazníků, kteří se za námi vracejí a my jim touto cestou děkujeme za zájem o naše výrobky.  Také musíme poděkovat našemu již ostřílenému obchodníkovi Tomovi za to, že s námi obě tyto akce zvládl na jedničku a pak Michalu Benešovi za fotky z Tišnova. Díky všem a advent plný pohody všem!


Canisterapie s Shery, 10. 11. 2016


Zážitkový program o třídním kolektivu, Inspiro 2016, 4. listopadu 2016


Den zemědělské techniky, 4. listopadu 2016


Výstava zahrádkářů 2016

24. října jsme navštívili ZŠ 28. října, kde probíhala výstava ČSZ - Tišnov a místní zahrádkáři zde představili své úspěchy na výstavě jablíček, hrušek a dalších pěstovaných plodin. Výstava krásně doplnila učivo žáků v přírodovědě. Víte co je to kalabasa? Hudební nástroj to není, ale my ž víme, že je to okurka až z daleké Indie, která roste i u nás na tišnovsku na jedné z mnoha zahrádek.


Pátrejte s baterkou aneb lovíme baterie

Stejně jako loni, tak i v letošním školním roce se naše škola zapojila do projektu Recyklohraní, jež nám zadává zajímavé úkoly. Tentokrát byl měsíc říjen spojený s tímto projektem. Tvořili jxsme mapu ČR s pomocí baterií, které celoročně sbíráme a odevzdáváme. Do projektu se zapojili všechny naše tři třídy a každá plnila své jedinečné zadání. A jak to probíhalo? To uvidíte ve fotogalerii. Ti nejstarší luštili křížovku, která byla docela makačka. Třída na prvním stupni hledala sběrné místo, kde lze odevzdat baterie k další recyklaci - našli i s milou obsluhou. Třetí třída kreslila sběrný box na baterie, který máme ve škole a měla zjistit, kam odevzdávají společně s rodiči použité baterie. Žádné překvapení - nosí je k nám do školy, kde ještě jednou pomáhají.


Běh 17. listopadu, říjen 2016


Mám vztek aneb jak na emoce", zážitkový program č. 3

Pátek 14. října 2016 a opět v hlavní roli Ondra, Nikča a Kája a my. Opět dopoledne plné akčních zážitků, poznávání sebe sama a spolužáků. Hry, pohoda, ale i akce - to vše v Inspiru.


 Canisterapie se Shery

Letos nás poprvé navštívila naše dlouholetá kamarádka labradorka Shery se svoji paničkou, paní Rybičkovou. Opět to bylo perfektní dopoledne se spoustou informací a zážitků. 


Vzpoura úrazům

V úterý 27. září navštívili naši školu ambasadoři projektu Jarmila a Pavel. Vzpoura úrazům je projekt všeobecné zdravotní pojišťovny. Ambasadoři nám aktivně vysvětlili, proč na sebe být opatrní a předcházet úrazů. Díky za skvělou akci, za kterou Vám děkujeme. 


První letošní prezentace naší školy

Tomáš a Lucka rozbalili náš stánek u příležitosti tišnovských hodů. Krásné dopoledne, plné sluníčka a spokojených zákazníků nám udělali velkou radost a doufáme, že i my jim.


"Je to na mně", zážitkový program č. 2

Naši staří známí Nikča, Kája a Ondra nás opět pozvali do Inspira a tentokrát jsme zkoumali sami sebe. Poznávání, hry, akce - to bylo dopoledne, které uběhlo velmi rychle. 


"Pohoda ve třídě", zážitkový program

V pátek 16. září 2016 jsme navštívili tišnovské Inspiro, kde nám jejich lektoři Ondra, NIkča a Kája připravili dopoledne plné akce, zážítků, her a poznání spolužáků.